Neuveriteľne tesný finiš: Dvojkajak Vlček, Linka prišiel o bronz v úplnom závere

Slovenskí reprezentanti prišli o medailu tesne pred cieľom
Slovenskí reprezentanti prišli o medailu tesne pred cieľom

RAČICE - Slovenský dvojkajak Erik Vlček, Tibor Linka obsadil 4. miesto vo finále disciplíny K2 500 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach.

Majstrami sveta sa stali Španieli Marcus Walz, Rodrigo Germade (1:27,979), ktorí viedli od úvodných metrov. Striebro patrí Maďarom a bronz Bielorusom. Slováci za víťazmi zaostali o 1,889 s, za bronzom iba o 350 tisícin.

Najúspešnejší kajakár slovenskej histórie Erik Vlček zatiaľ nepridal do zbierky 16. medailu zo svetových šampionátov (bilancia 10-2-3).V Račiciach bude mať ešte jeden pokus ako člen štvorkajaka v K4 500 m.

"V silnej konkurencii sme sa nestratili. Bolo to veľmi vyrovnané. Máme zmiešané pocity, z jednej strany spokojnosť, na druhej mrzí ten kúsok k tretiemu miestu. Prvý pokazený štart rozhodil nielen nás, ale aj ostatných. Našťastie sme neboli napomínaní. Štartový rozhodca potom trocha zmenil povel, urýchlil to, blok padol trocha rýchlejšie. Možno nás to trocha prekvapilo. Potom sa už išlo dobre, vrátane záveru. Štart sme však mohli mať o čosi rýchlejší," zhodnotil Erik Vlček. Jeho "parťák" Tibor Linka dodal: "Nepodarilo sa to na medailu, myslím si však, že aj štvrté miesto je pekné umiestnenie. Niekto musí byť štvrtý, piaty aj posledný. Urobili sme všetko, čo sme mohli, hanbu sme si nespravili. Momentálne to stačilo na toto."

MUŽI
K2 500 m: 1. Marcus Walz, Rodrigo Germade (Šp.) 1:27,979 min, 2. Sándor Tótka, Bence Nádas (Maď.) 1:29,107, 3. Vitalij Belko, Roman Petrušenko (Biel.) 1:29,518, 4. Erik Vlček, Tibor Linka (SR) 1:29,868, 5. Guillaume le Floch Decorchemont, Sébastien Jouve (Fr.) 1:29,963. 6. Vladislav Blincov, Oleg Gusev (Rus.) 1:30,191


Tagy: Erik Vlček Tibor Linka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA