Cibulková berie finálovú prehru pozitívne: Už o pár dní ju čaká slovenské derby!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

NEW HAVEN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo finále dvojhry na turnaji WTA v americkom New Haven. Ako nasadená dvojka prehrala s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou po trojsetovej bitke 6:4, 3:6, 4:6. Nevyužila šancu získať deviaty titul na WTA Tour, prvý v tomto roku.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo finále dvojhry na turnaji WTA v americkom New Haven. Ako nasadená dvojka prehrala s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou po trojsetovej bitke 6:4, 3:6, 4:6. Nevyužila šancu získať deviaty titul na WTA Tour, prvý v tomto roku.


Zo štátu Connecticut si odnáša prémiu 71.090 dolárov a 305 bodov do svetového rebríčka. V jeho pondelňajšom vydaní sa vráti do elitnej desiatky, keď predstihne Poľku Agnieszku Radwaňskú. Turnaj v New Haven bol pre Cibulkovú generálkou na záverečný grandslam sezóny US Open, na ktorom v úvodnom kole ako nasadená jedenástka narazí na krajanku Janu Čepelovú. Gavrilovová získala prvý singlový titul na turnaji WTA, doposiaľ triumfovala len na štyroch podujatiach série ITF.

"Počas celého duelu som cítila, že ho mám pod kontrolou. O jeho osude rozhodlo pár loptičiek, možno dve-tri. Keby som ich zabila, vyhrala by som, no dala som ich do autu, taký je šport, taký je tenis. Cítila som sa dobre a bojovala som, no nestačilo to. Niekedy človek podá pekný výkon, dá do toho všetko, no aj tak prehrá. Viacerí po zápase hovorili, že to bolo najlepšie finále na okruhu WTA v tomto roku, veľmi si ho cením. Bol to úplne iný zápas ako vo Wimbledone. Daria hrala výborne a potvrdila, že má jedny za najlepších nôh na okruhu. Dokázala vrátiť do kurtu veľa lôpt, jej obiehačky boli účinné," povedala Cibulková v rozhovore.

Napriek finálovej prehre vyslovila s celkovým vystúpením v New Haven spokojnosť. "Finálová prehra ma trochu mrzí, no musím to brať pozitívne. V New Haven som vyhrala veľa ťažkých zápasov a počas turnaja ma mi podarilo zvyšovať úroveň mojej hry. Musím teraz dobre zregenerovať, lebo dnešné finále bolo fyzicky veľmi náročné a už v pondelok ma čaká prvé kolo na US Open. Proti Janke Čepelovej som hrala iba raz, aj to už dávnejšie. Aj keď som sa v piatok dozvedela výsledok žrebu, snažila som sa nemyslieť na slovenské derby a sústredila som sa iba na turnaj v New Haven. Ešte si chcem trochu vychutnať, že mám za sebou najlepší týždeň v tomto roku a potom sa vynasnažím dobre pripraviť na US Open. Turnaj v New Haven mi dodal veľa sebavedomia, dokázala som vyhrať niekoľko náročných zápasov za sebou, zvládla som ťažké situácie. Chcem si toto sebavedomie zobrať aj do ďalšieho týždňa a byť fyzicky v pohode."

Rozradostená Gavrilovová sa po finálovom triumfe odobrala do svojej lóźe, kde sa objala so srbskou trénerkou Biljanou Veselinovičovou, ktorá sa veľkou mierou podieľala na jej úspechu. "Získať prvý titul na okruhu WTA je niečo výnimočné. Som rada, že sa mi to podarilo práve v New Haven. Táto trofej pre mňa znamená veľmi veľa," citovala oficiálna stránka WTA slová Austrálčanky, ktorá bude v pondelok po prvý raz v kariére v elitnej svetovej dvadsiatke.


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA