FOTO Šou, ktorá vojde do histórie: Internet sa baví na účet Mayweathera s McGregorom

Conor McGregor a Floyd Mayweather Jr.
Conor McGregor a Floyd Mayweather Jr.

LAS VEGAS - Americký boxer Floyd Mayweather dosiahol rekordné 50. víťazstvo v profesionálnom ringu bez jedinej prehry alebo remízy. V T-Mobile Arene v Las Vegas pokoril írskeho debutanta Conora McGregora technickým knokautom v desiatom kole z dvanástich vypísaných.

Štyridsaťročný Mayweather s prezývkou "Pretty Boy" (Pekný chlapec) sa objavil medzi súťažnými povrazmi po takmer dvojročnej prestávke, naposledy predtým boxoval v septembri 2015, keď zdolal Andreho Berta.

Z dôchodku ho povolala nečakaná výzva o 11 rokov mladšieho šampióna bojových umení McGregora a jeho sebavedomé vyhlásenia o tom, že návrat mu vo svojej premiére poriadne osladí. V meste kasín Las Vegas v zaplnenej T-mobile aréna sa napokon prekvapenie nekonalo, ale aj Mayweather v prvej reakcii priznal, že McGregor mu vzdoroval viac ako sám čakal. Zároveň dodal, že nič nepodcenil, lebo v stávke bola nielen jeho pokračujúca neporazenosť, ale aj česť boxerského odvetvia.

Predzápasové nepriateľské vyjadrenia v záujme propagácie konfrontácie, ktorá motivovala oboch protagonistov vysokou komerčnou hodnotou, sa stali minulosťou a obaja si medzi štyrmi rohmi vyjadrili rešpekt. Podujatie nesklamalo ani športovo, Ír si vyslúžil uznanie takmer desaťkolovým vzdorovaním jednému z najlepších boxerov generácie. Na svoje si po zápase prišli aj tvorcovia obrázkov, ktorí opäť prejavili nesmiernu kreativitu.


Tagy: Floyd Mayweather Conor McGregor

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
SITA, Twitter 9GAG, Sports Illustrated

DISKUSIA