VIDEO Bratislavu tešia aspoň futbalisti: Slovan sa nenadrel a zaknihoval pohodlnú výhru

Radosť Slovanistov po góleRadosť Slovanistov po góle Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nepoznajú ani po šiestom ligovom zápase novej sezóny premožiteľa. V nedeľňajšom stretnutí 6. kola Fortuna ligy 2017/2018 vyšiel na Pasienkoch naprázdno FK Železiarne Podbrezový, ktorý si domov odniesol prehru 1:4 (0:2). Domáci už v úvodnej štvrťhodine získali dvojgólový náskok, ktorý krátko po zmene strán zveľadil svojím druhým presným zásahom Čavrič. Hostia v 75. min znížili, ale Slovan vzápätí odpovedal štvrtým gólom a v tabuľke sa posunul pred Trnavu na 2. miesto. Podbrezová zostáva predposledná.

ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)
Góly: 4. a 52. Čavrič, 11. J. Mareš, 80. Savičevič - 75. Rundič (vlastný), ČK: 76. Rundič (Slovan), rozhodovali: Chmura - Kováč, Galo, 947 divákov

Slovan: Greif - Sekulič, Rundič, Božikov, Chuchumis - De Kamps (65. Savičevič), Rabiu - Hološko, Holman (77. J. Kotula), Čavrič (81. F. Kubík) - J. Mareš
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Kupčík, Kostelný, L. Djordjevič - Baéz (68. Mikuš), Bilič - Viazanko, D. Leško, Válovčan (77. Bernadina) - Rendla

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Pred zápasom sme vedeli, že potrebujeme zatlačiť súpera v prvom polčase. Veľa hráčov nemá fyzickú ani futbalovú prípravu, prišli neskôr. Chceli sme už v prvom polčase urobiť rozdiel a skórovať. Už v úvodných minútach sa nám podarilo skórovať dvakrát. Vedeli sme, že Podbrezová je veľmi nepríjemné mužstvo po zisku lopty v strede poľa. Mali sme dobrú situáciu za stavu 3:0, mrzia ma červená karta aj vlastný gól. Som spokojný, pretože sme zvládli zápas, chceli sme zostať vo vrchnej časti tabuľky pred reprezentačnou prestávkou."

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: "Do nedeľného zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Z prvej šance domácich sme však inkasovali a z druhej po druhý raz. To pre nás bola dosť veľká studená sprcha. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu sme sa snažili streliť gól, žiaľ, vždy nám niečo chýbalo. Podarilo sa nám párkrát získať loptu, ale zakaždým nám niečo zabránilo dostať sa do lepšej šance. V druhom dejstve sme chceli niečo urobiť, no hneď sme dostali tretí gól a prakticky bolo po zápase. Súper zvíťazil zaslúžene, mrzí ma, že góly sme dostali po našich chybách. Individuálne chyby sa opakujú, stojí nás to lepšie výsledky a pohodu v kabíne. Dúfam, že v budúcnosti sa to zlepší."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FK Železiarne Podbrezová