Kerberová po fiasku na US Open: Táto sezóna je úplne iná! Snažím sa, no nejde to

Angelique Kerberová
Angelique Kerberová

NEW YORK - Minulý rok hrala v životnej forme, vyhrala Australian Open i US Open a dostala sa na vrchol ženského svetového rebríčka WTA. Táto sezóna je pre nemeckú tenistku Angelique Kerberovú zatiaľ ako zo zlého sna. Jej herná i výsledková kríza vyvrcholili na dvorci Arthura Ashea, na ktorom vlani získala druhý grandslamový titul. Proti 19-ročnej Japonke Naomi Osakovej uhrala v 1. kole US Open iba štyri gemy.

Po hladkej prehre sa rýchlo vytratila z kurtu. "Nebol to jednoducho môj deň. V uplynulých týždňoch som v príprave skúšala všetko možné a snažila som sa nájsť spôsob, ako sa aspoň priblížiť k vlaňajším výkonom. Pred začiatkom US Open som naozaj tvrdo trénovala, kto však videl môj zápas s Osakovou, mohol si myslieť opak," povedala Kerberová v rozhovore pre agentúru dpa. Proti Osakovej hrala Nemka príliš pasívne, v závere pôsobila odovzdane.


"Nie je ľahké nadviazať na výkony z roku 2016, ktorý pre mňa bude zrejme navždy najlepší v kariére. Táto sezóna je úplne iná. Od začiatku roka nehrám tak dobre, nevyhrala som toľko zápasov. Chýba mi sebavedomie. Vždy sa snažím zo seba vyžmýkať maximum, no v športe je to tak, že niekedy to nejde. Raz je človek hore, inokedy zasa dole. Nemôžem teraz klesať na duchu. Verím, že sa postupne vymaním z krízy," dodala Kerberová.

Počas celej sezóny ju trápia menšie zdravotné problémy, už počas Wlmbledonu ju pobolieval lakeť. "Cítila som ho aj teraz pred zápasom s Osakovou, no nechcem sa na nič vyhovárať. Nepodala som dobrý výkon a súperka vyhrala zaslúžene. Teraz musím urobiť všetko pre to, aby som bola čo najskôr stopercentne zdravotne fit. Asi som si mala v priebehu sezóny dožičiť o jeden-dva týždne voľna viac, aby som sa doliečila."


Tagy: Angelique Kerberová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA