Sagan mieri na prestížne cyklistické klasiky: Obhajovať víťazstvo v tejto konkurencii bude náročné!

Peter Sagan
Peter Sagan

QUÉBEC CITY - Prvá z dvojice kanadských prestížnych cyklistických klasík Grand Prix Cycliste de Québec s termínom 8. septembra hlási silné štartovné pole na čele s vlaňajším víťazom Slovákom Petrom Saganom a v konečných výsledkoch druhým Belgičanom Gregom van Avermaetom.

Okrem lídrov tímov Bora-Hansgrohe a BMC Racing sa v centre frankofónnej Kanady predstavia víťaz tohtoročného Giro d´Italia Holanďan Tom Dumoulin (Sunweb), druhý muž Tour de France a šampión z Québecu 2015 Rigoberto Urán (Cannondale Drapac), víťaz bodovacej súťaže na tohtoročnej Tour de France Austrálčan Michael Matthews (Sunweb), dánsky vrchár tímu Astana Jakob Fuglsang či dvojnásobný víťaz z Québecu Austrálčan Simon Gerrans (2012 a 2014, Orica-Scott). Podľa tlačovej správy organizátorov z tímu Bora-Hansgrohe je okrem Petra Sagana zatiaľ prihlásený iba Poliak Maciej Bodnar.

Na mestskom členitom profile v Québec City cyklisti absolvujú 16 okruhov po 12,6 km, čiže dovedna 201,6 km a celkovo nastúpajú 2976 výškových metrov. "V ôsmej edícii našich pretekov sa predstaví 18 tímov WorldTour z 13 krajín piatich kontinentov. Vážime si účasť všetkých cyklistov, najmä však radi privítame lídra rebríčka WorldTour Grega van Avermaeta či lanského šampióna a úradujúceho majstra sveta Petra Sagana," uvádza sa v tlačovej správe organizátorov.

Na preteky v Québec City nadviažu o dva dni neskôr podobné v Montréale. Rovnako pôjde o mestskú klasiku, 8. ročník Grand Prix Cycliste de Montréal. Vlani tam triumfoval Greg van Avermaet pred Petrom Saganom a Talianom Diegom Ulissim.


Tagy: Peter Sagan Greg Van Avermaet Grand Prix Cycliste de Québec

Zdroj:
SITA
Foto:
bora-hansgrohe.com

DISKUSIA