VIDEO Tréner Slovana napriek prvým bodom mal aj výhrady: Nehrali to, čo som chcel!

Miloš Říha (vpravo) na lavičke Slovana
Miloš Říha (vpravo) na lavičke Slovana

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava sa po neúspešnom tripe prvýkrát v novej sezóne KHL potešili z víťazstva. Pred domácimi fanúšikmi otočili nepriaznivý stav proti Dinamu Minsk, tréner Miloš Říha označil víťazstvo 4:2 za extrémne dôležité.

Slovanu vyšli presilové hry, skóroval v nich dvakrát. "My sme zložili inak útoky, pretože ešte nemáme poskladané špeciálne lajny. Prišli noví hráči, takže skúšame. Ale chalani vedeli už odvčera, kto s kým bude hrať. V presilovkách sme dnes strieľali viac a potom sa rodia aj šance," povedal po zápase Říha, ktorému sa však nepáčila hra mladíkov. "Nehrali to, čo som chcel. Na tripe hrali lepšie."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Okrem výkonu potešil kormidelníka Slovana aj Andrej Meszároš. Kapitán tímu okorenil svoj dobrý výkon gólom. "Som rád, že mu to vyšlo. Neukazoval sa, netlačil sa nikam, dal gól. Jeho pokoj do obrany sme potrebovali," dodal Říha. Po troch prehrách v halách súperov Slovan víťazstvo potreboval ako soľ. "Tlak sme na mužstvo nevytvárali, chceli sme ale odovzdať všetko. Ale to, že sme dostali šestnásť gólov vonku, to musíme hodiť za hlavu," skonštatoval tréner Slovana.

V zápase s Minskom ešte nemohol počítať s novými posilami Desprésom a Šerbatovom, ale v piatok by už mohli nastúpiť, ak sa podarí splniť všetky administratívne záležitosti. "Vyrovnali sa s príchodom dobre. Myslím si, že ich výkony budú tu v Bratislave príjemným prekvapením pre všetkých Slovákov," dodal Říha.


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava HC Dinamo Minsk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video: TASR

DISKUSIA