Mbappé atakoval rekord Neymara: Zázračné dieťa francúzskeho futbalu mení pôsobisko!

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

PARÍŽ - Francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain získal do svojich služieb 18-ročného útočníka Kyliana Mbappého z konkurenčného AS Monaco. Klub z hlavného mesta Francúzska o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Francúzsky reprezentant prišiel do PSG na ročné hosťovanie s opciou na prestup. Celková výška transferu by mala byť až 180 miliónov eur, i keď PSG oficiálne nepotvrdilo prestupovú čiastku. Vedenie PSG uviedlo, že s hráčom sa už aj dohodlo na podpise zmluvy do roku 2022 na konci prebiehajúcej sezóny.

 

Paris Saint-Germain is very happy to announce the arrival of Kylian Mbappé ! ✍️#BienvenueKylian

Príspevok, ktorý zdieľa Paris Saint-Germain (@psg),

"Príchod Kyliana Mbappého do Paríža Saint-Germain, klubu, ktorý miluje, je dôkazom veľkých ambícií tímu a jeho odhodlania pritiahnuť mladých a najlepších hráčov vo svetovom futbale," píše sa v stanovisku klubu.

Mladík odohral za Monaco 60 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 16 asistencií. V klube debutoval v decembri 2015. "Pre každého mladého hráča z parížskeho regiónu je snom obliecť si červeno-modrý dres a zažiť unikátnu atmosféru v Parku princov. Naozaj som chcel byť súčasťou tohto klubu, ktorý patrí k najambicióznejším v Európe. Popri mojich nových spoluhráčoch chcem ďalej napredovať a pomôcť tímu dosiahnuť jeho ciele," povedal Mbappé.

"Pre francúzsky futbal je veľmi dôležité, aby si udržal a pomáhal napredovať veľkým talentom v našej súťaži. Vo svojom veku patrí k najsľubnejším hráčom sveta, vďaka jeho technickým, fyzickým i mentálnym kvalitám," uviedol prezident klubu Nasser Al-Khelaifi.

Vedenie PSG rokovalo v predchádzajúcich dňoch so zástupcami Monaca a Európskej futbalovej únie (UEFA) o tom, aby sa transferom dodržali pravidlá finančnej fair-play. Mbappé mal na stole viaceré ponuky, médiá skloňovali najmä záujem Realu Madrid, FC Barcelona a Manchestru City. "Zázračné dieťa" francúzskeho futbalu sa však rozhodlo pre PSG.

Pre PSG je to druhá výrazná posila počas letného prestupového obdobia. Na začiatku augusta prišiel do klubu za rekordných 222 miliónov eur 25-ročný brazílsky útočník Neymar, ktorý sa tak stal najdrahším hráčom histórie, Mbappé nasleduje hneď za ním.


Tagy: PSG AS Monaco Kylian Mbappé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
asmonaco.com; Video: Instagram PSG

DISKUSIA