Nadal sa herne prebral až po prvom sete: Súperovi potom nedal najmenšiu šancu

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA

NEW YORK - Po Švajčiarovi Rogerovi Federerovi aj španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do 3. kola dvojhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II).

Turnajová jednotka Nadal zdolal Japonca Tara Daniela 4:6, 6:3, 6:2, 6:2, keď proti 121. hráčovi rebríčka ATP musel doháňať manko setu a brejku. Španielsky ľavák tradične vystupňoval svoj výkon a v koncovke na kurte dominoval. V záverečných dvoch setoch súperovi, ktorému zjavne dochádzal dych, povolil len 4 gemy. Postupujúci hráč nastrieľal 40 "winnerov", zdolaný tenista 26. Na nevynútené chyby to bolo 35:38 z pohľadu Španiela. Zatiaľ čo dvojnásobný šampión US Open 31-ročný Nadal prenikol do 3. kola v New Yorku jedenásty raz v rade, 24-ročný Daniel ani na ôsmy pokus neprešiel na turnaji "veľkej štvorky" medzi 32 najlepších. Súperom 15-násobného grandslamového šampióna Nadala v 3. kole bude Argentínčan Leonardo Mayer (59.).

"Vážim si každé víťazstvo. Keď nehráte najlepší tenis, súper to využije. Som rád, že som postúpil a môžem sa ešte zlepšiť. V prvom sete som mal šance, ale nevyužil som ich. Vedel som, že neskôr to príde aj prišlo. Som rád za ďalšiu šancu," uviedol Rafael Nadal v prvom interview ešte na kurte.

Američania zrátali, že Nadal dosiahol jubilejné dvadsiate víťazstvo v tzv. night sessions, čiže nočných zápasoch na ústrednom newyorskom dvorci Arthura Ashea, ktorými sa spravidla končí zápasový program dňa. Súboj Nadala s Danielom zavŕšili až po polnoci newyorského času. "Verím, že ma ešte nejaké víťazstvo v tejto obrovskej aréne počká," vravel Nadal za potlesku divákov a potom odpálil podpísané loptičky do hľadiska.

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Rafael Nadal (Šp.-1) - Taro Daniel (Jap.) 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 za 173 minút

Dominic Thiem (Rak.-6) - Taylor Fritz (USA) 6:4, 6:4, 4:6, 7:5
Andrej Rubľov (Rus.) - Grigor Dimitrov (Bul.-7) 7:5, 7:6 (3), 6:3
David Goffin (Belg.-9) - Guido Pella (Arg.) 3:6, 7:6 (5), 6:7 (2), 7:6 (4), 6:3
Roberto Bautista-Agut (Šp.-11) - Dustin Brown (Nem.) 6:1, 6:3, 7:6 (3)
Alexandr Dolgopolov (Ukr.) - Tomáš Berdych (ČR-15) 3:6, 6:1, 7:6 (5), 6:2
Gael Monfils (Fr.-18) - Donald Young (USA) 6:3, 6:7 (3), 6:4, 2:6, 7:5
Juan Martín Del Potro (Arg.-24) - Adrián Menéndez-Maceiras (Šp.) 6:2, 6:3, 7:6 (3)
Adrian Mannarino (Fr.-30) - Bjorn Fratangelo (USA) 6:3, 6:7 (4), 6:1, 6:2
Feliciano López (Šp.-31) - Fernando Verdasco (Šp.) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1
Philipp Kohlschreiber (Nem.-33) - Santiago Giraldo (Kol.) 6:2, 6:1, 3:0 - skreč, Giraldo odstúpil
Damir Džumhur (Bos. a Herc.) - Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) 4:6, 6:4, 6:0, 6:1
John Millman (Aus.) - Malek Jaziri (Tun.) 6:1, 7:6 (1), 6:1
Viktor Troicki (Srb.) - Stefano Travaglia (Tal.) 7:6 (6), 7:5, 6:0
Leonardo Mayer (Arg.) - Juiči Sugita (Jap.) 6:7 (3), 6:4, 6:3, 6:4

Viac o téme: Rafael Nadal Taro Daniel