Futbalový Slovan s hráčskymi zmenami: Návrat veľkého bojovníka, odchod dua holandských legionárov

Erik Čikoš sa vrátil späť do Slovana
Erik Čikoš sa vrátil späť do Slovana

BRATISLAVA - Slovenský futbalový obranca Erik Čikoš bude vo svojej kariére pokračovať vo fortunaligovom ŠK Slovan Bratislava. Informuje o tom klubový web s dôvetkom, že 29-ročný krajný bek prichádza na polročné hosťovanie z FK Senica. Bratislavský rodák Čikoš bol kmeňovým hráčom Slovana v rokoch 2011 - 2015.

"Ešte pred koncom prestupového obdobia sme chceli vystužiť našu defenzívu. Získali sme Erika Čikoša, ktorý prichádza na hosťovanie do konca kalendárneho roka s opciou na predĺženie spolupráce. Erika dôverne poznáme z predošlého pôsobenia v klube. Je to rodený Bratislavčan, pozná prostredie a určite sa rýchlo adaptuje. Zároveň je to hráč s výbornou mentalitou, bojovník, ktorý nám pomôže na ihrisku i v kabíne. Vieme, že Erik mal dlhší herný výpadok. Chceli sme mu však dať druhú šancu a teraz je už len na ňom, akým spôsobom sa dokáže vrátiť do optimálnej formy a ako zabojuje o svoju budúcnosť v klube. Erika vítam späť v Slovane a verím, že aj táto etapa našej spolupráce bude úspešná," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší.

"Bol som veľmi milo prekvapený, keď o mňa Slovan znovu prejavil záujem. Prišlo to naozaj nečakane, no o to viac sa z toho teším. Verím, že pomôžem tímu a obnovíme úspešnú spoluprácu. Poslednú sezónu som strávil v Taliansku, dlhšie som však nehral, lebo som mal natrhnutý sval a lekárska starostlivosť tam nebola na najlepšej úrovni. Ak by som sa s týmito skúsenosťami zo zahraničia vrátil v čase, tak by som sa v zime 2015 rozhodol inak a podpísal viacročnú zmluvu, ktorú mi Slovan ponúkal. Je to najviac, hrať za svoj klub, svoje mesto a byť doma v Bratislave. Teraz som späť doma a teším sa na nové výzvy," povedal Čikoš, ktorý pôsobil aj vo Wisle Krakov či škótskom Ross County, nahliadol tiež do národného A-tímu.

Slovan v závere prestupového obdobia opustila dvojica holandských legionárov Ruben Ligeon, Lesley de Sa. "S Rubenom Ligeonom sme dospeli k dohode o predčasnom ukončení zmluvy. Ruben už nebude pôsobiť v našom klube. Lesley de Sa odchádza na ročné hosťovanie do holandského druholigového klubu FC Oss," uviedol Ivan Kmotrík mladší pre klubový web. 

 


Tagy: Erik Čikoš ŠK Slovan Bratislava Lesly de Sa FC Oss

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA