Mohol zachrániť Žilinu v Lige majstrov, teraz ju opúšťa: Nenaplnil naše očakávania

Ramil Šejdajev ešte v drese Žiliny
Ramil Šejdajev ešte v drese Žiliny

ŽILINA - Azerbajdžanský futbalový reprezentant Ramil Šejdajev už nie je členom kádra úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina. Informuje o tom klubový web. Vedenie MŠK po vzájomnej dohode predčasne ukončilo hosťovanie tohto 21-ročného útočníka, kmeňový hráč tureckého Trabzonsporu bol pod Dubňom od februára. Za Žilinu odohral 13 zápasov a strelil 5 gólov.

"Ramil nenaplnil naše očakávania, hoci najskôr sme u neho badali herný progres. Postupom času však u nás strácal motiváciu, čo na ňom bolo vidieť. Preto sme začali dávať priestor iným, čo vyvrcholilo jeho preradením do rezervného tímu, čím sme nepriamo vyslovili zámer o ukončenie spolupráce," povedal tréner MŠK Adrián Guľa a doplnil: "Chceli sme sústrediť svoju energiu viac na našich kmeňových hráčov, čo je priorita pri našej filozofii. Ramil napriek všetkému potvrdil svoj talent a potenciál, no možno mu nesadol náš štýl. Aj tak mu chceme poďakovať za jeho služby v žilinskom drese najmä v úvode jeho pôsobenia u nás."

Šejdajev bude vo svojej kariére pokračovať v azerbajdžanskom FK Karabach, ten vo štvrtok prostredníctvom svojho webu potvrdil jeho sezónne hosťovanie. FK Karabach, prvý azerbajdžanský klub v histórii skupinovej fázy Ligy majstrov, si v základnej C-skupine edície 2017/2018 zmeria sily so známymi značkami: FC Chelsea, AS Rím a Atléticom Madrid. Zaujímavosťou je, že FK Karabach prenikol do skupinovej fázy cez dánsky FC Kodaň, ten zas v 2. predkole tejto súťaže vyradil Žilinu (3:1 v Žiline, 1:2 v Kodani). Šejdajev mohol byť v Kodani hrdinom "šošonov", no v nadstavenom čase druhého polčasu sám pred brankárom súpera zaváhal vo vyloženej príležitosti a nestrelil gól, ktorý by takmer určite znamenal predĺženie odvetného súboja.


Tagy: MŠK Žilina FK Karabach Ramil Šejdajev

Zdroj:
SITA
Foto:
MSKZILINA.SK

DISKUSIA