Rybáriková neprešla 3. kolom US Open: Ani tentokrát nenašla recept na Muguruzovú

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

NEW YORK - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá prehrala za 61 minút 1:6, 1:6 s jasne favorizovanou španielskou trojkou podujatia Garbine Muguruzovou-Blancovou v piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II).

Na kurte Louis Armstrong Stadium sa teda nerevanšovala za úplne identický nezdar dvakrát 1:6 zo semifinále rovnako cenného júlového Wimbledonu na tráve v Londýne, na ktorom premožiteľka napokon získala titul, pridala ho k svojmu celkovému triumfu na parížskom antukovom Roland Garros 2016.

Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 32. vo svetovom rebríčku WTA, klesla v bilancii zo vzájomných duelov s 23-ročnou Muguruzovou-Blancovou na 2:4. Venezuelská rodáčka bude v osemfinálovom 4. kole čeliť inej držiteľke dvoch primátov z Majors, 27-ročnej ľavorukej českej hrdinke Wimbledonu 2011 a 2014 Petre Kvitovej (14.) nasadenej ako trinástej. Má proti nej skóre 1:2, hoci spočiatku viedla.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková si odnesie prémiu 144 000 USD brutto a 130 bodov do singlového renkingu, v ktorom vzhľadom na svoju vlaňajšiu zdravím vynútenú absenciu na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických v tomto období viac ako zásadne atakuje osobný rekord v podobe 31. miesta z 19. augusta 2013. V online nezáväznom prepočte je totiž na 25. pozícii. Do konca tohto podujatia sa vzhľadom na výdatné bodové porcie môže ešte veľa toho zmeniť, ale s obrovskou pravdepodobnosťou nie natoľko, aby Rybáriková 11. septembra nedebutovala v Top 30.

Fedcupová reprezentantka SR Rybáriková hrala v "main draw" v areáli USTA Bilie Jean King National Tennis Center deviaty raz. V rokoch 2008 a 2009 tiež bola v 3. kole dvojhry. Na US Open 2017 je ešte v boji vo štvorhre: s krajankou Janou Čepelovou sú v 2. kole.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková solídne umocnila svoje vyhliadky zahrať si minimálne na koncosezónnych tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji pre 9. - 19. tenistku v bodovaní Race plus jednu držiteľku voľnej karty. Slovenka sa nachádza na 20. pozícii k 28. augustu, ale v "živom" hodnotení jej už patrí 17. post.

Rybáriková má na konte 34 triumfov z ostatných 42 duelov. V rámci toho získala trofeje na turnajoch ITF v Gifu, Fukuoke, Surbitone a Ilkley. V júli 2016 podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Po polročnej zdravotnej výluke sa vrátila vo februári, v marci figurovala na 453. pozícii.

Dvojhra žien - 3. kolo:
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) - Magdaléna Rybáriková (SR-31) 6:1, 6:1 za 61 minút (27, 34)


Tagy: Magdaléna Rybáriková US Open Garbine Muguruzová-Blancová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA