VIDEO Čechom sa sen o postupe rozplýva: V Prahe nestačili na favorizované Nemecko

Toni Kroos a Tomáš Souček v súboji o loptu Toni Kroos a Tomáš Souček v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Čiernej Hory zvíťazili v zápase E-skupiny nad Kazachstanom v Astane 3:0 a s 13 bodmi im patrí druhá priečka v tabuľke. V šlágri skupiny triumfovalo Dánsko na domácej pôde v Kodani nad lídrom Poľskom vysoko 4:0 a udržalo sa v hre o prvé miesto v tabuľke. O góly sa postarali po štvrťhodine Thomas Delaney, krátko pred polčasom Andreas Cornelius, v 59. minúte Nicolai Jorgensen a v 80. Cristian Eriksen.

V C-skupine s veľkou pravdepodobnosťou stratili šancu na postup českí futbalisti, keď v Prahe prehrali s favorizovaným Nemeckom 1:2. Domáci hráči inkasovali už v 4. minúte z kopačky Tima Wernera, ktorého šikovne vysunul Mesut Özil. O vyrovnanie sa postaral v 78. minúte Vladimir Darida exportnou strelou z vyše 25 metrov, no v 88. minúte rozhodol hlavičkou stopér Mats Hummels. Tretí Česi tak majú na konte iba deväť bodov a tri zápasy pred koncom strácajú na druhé Severné Írsko, ktoré vyhralo v San Maríne 3:0, už osembodové manko. Nemci neskončia horšie ako druhí.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí  európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 do Ruska: