VIDEO Kozák na adresu brilantného výkonu mladého Lobotku: Takú chybu už neurobím!

Na snímke vpravo hráč Slovenska Stanislav Lobotka a kapitán Slovinska Boštjan Cesar
Na snímke vpravo hráč Slovenska Stanislav Lobotka a kapitán Slovinska Boštjan Cesar

TRNAVA - Tréner Ján Kozák nadovšetko vyzdvihol kolektívny výkon, po ktorom slovenská futbalová reprezentácia zdolala v piatkovom meraní síl Slovinsko 1:0 a v tabuľke F-skupiny kvalifikácie MS 2018 si upevnila druhú pozíciu. Na slovenské pomery unikátny piaty nepretržitý kvalifikačný triumf znamená, že jeho zverenci si posilnili postupové, resp. barážové vyhliadky.

V stredovej formácii podal brilantný výkon Stanislav Lobotka. Bývalý špílmacher reprezentačnej 21-ky rozdeľoval lopty, ponúkal sa do kombinácie, jeho pasy za obranu súpera "mali oči", bol dominantný na lopte, vedel vymanévrovať aj z nepríjemnej situácie napádaný viacerými súperovými hráčmi. O kvalitách legionára Celty Vigo vedel Kozák už dávnejšie, nechcel však rozbíjať koncepciu reprezentácie do 21 rokov a tak ho naplno využil až teraz.

"Stanislav Lobotka je hráč, ktorý si zaslúžil byť skôr v reprezentácii. Už nikdy v živote neurobím tú chybu, ktorú som spravil pred začiatkom kvalifikácie dvadsaťjednotky, keď som povedal, že až na Dudu nebudem zasahovať do kádra mužstva. Inak by sme posunuli Lobotku vyššie. Hodil som ho do vody a neutopil sa. V budúcnosti sa máme o koho oprieť," vyhlásil Kozák.

 


Tagy: Ján Kozák Slovensko Stanislav Lobotka Slovinsko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA