Ani ospravedlnenie ho nezachránilo: Fognini za inzultáciu rozhodkyne s najtvrdším trestom!

Fabio Fognini
Fabio Fognini

NEW YORK - Talianskeho tenistu Fabia Fogniniho vylúčili z grandslamového turnaja US Open v New Yorku. Tridsaťročný hráč sa dopustil troch priestupkov vrátane inzultácie empajrovej rozhodkyne počas stredajšieho duelu 1. kola dvojhry.

Dvadsiaty druhý nasadený Fognini prehral vo vstupnom zápase s nenasadeným krajanom Stefanom Travagliom 4:6, 6:7 (8), 6:3, 0:6. Fognini opakovane komentoval výroky švédskej empajrovej rozhodkyne a ruchové mikrofóny zachytili aj hrubé urážky. 

Za tri rôzne incidenty udelili usporiadatelia posledného grandslamu sezóny turnajovej 22. finančné tresty vo výškach 15, 5 a 4 tisíc dolárov, čo je dokopy 24 tisíc dolárov. Maximálna sancia za jednotlivé previnenie je pritom 20 tisíc dolárov. 

Fogniniho od trestu neuchránilo ani osprevedlnenie, ktoré zverejnil na twitteri: "Ospravedlňujem sa fanúšikom a rozhodkyni. Bol to skrátka zlý deň, ale to ma za správanie sa na kurte neospravedlňuje. I keď som horúca hlava a i keď som podľa mňa mal vo väčšine prípadov pravdu, urobil som chybu. Konieckoncov, je to len tenis," uviedol Fognini.

Riadiaci výbor ho po spomenutom zápase dočasne suspendoval, takže už nemohol odohrať sobotňajší zápas 3. kola štvorhry, v ktorom mal nastúpiť po boku krajana Simoneho Bolelliho. Víťaz piatich turnajov pod hlavičkou ATP Fognini je známy svojou búrlivou povahu, na Wimbledone 2014 dostal pokutu 27 500 USD za svoj výpad počas víťazného súboja 1. kola.

Komisia sa bude prípadom ďalej zaoberať a Fogninimu hrozí ďalšie sprísnenie trestu. Pokiaľ bude uznaný vinným z hrubého porušenia pravidiel správania, pokuta sa môže vyšplhať až na 250 tisíc dolárov. Naviac môže byť Talian doživotne vylúčený z grandslamových turnajov! 


Tagy: Fabio Fognini

Zdroj:
SITA, ČTK, športky
Foto:
SITA; Video: Tutto Sport

DISKUSIA