VIDEO Krutý koniec neporaziteľnosti Talianska: Španielske hviezdy ovládli šláger gigantov!

Daniele De Rossi a Isco v súboji o loptuDaniele De Rossi a Isco v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Šláger sobotňajšieho programu kvalifikačných zápasov priniesol jednoznačné víťazstvo Španielska nad Talianskom 3:0 v Madride. Súboj o prvenstvo v G-skupine mal jednoznačný priebeh, domáci mali hernú prevahu hlavne v prvom polčase, ktorú korunoval dvoma gólmi Isco. Najskôr sa presadil v 14. minúte po exportnom priamom kope, tesne pred polčasovou prestávkou pridal druhý gól po peknej individuálnej akcii. Jednoznačnú výhru spečatil v 77. minúte Álvaro Morata.

Sklamaný Leonardo Bonucci Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

Cenné tri body získala Ukrajina po triumfe 2:0 nad Tureckom. Len druhé víťazstvo v skupine zaznamenal Wales, tri body získali po výsledku 1:0 s Rakúskom a oživili tak svoje šance na účasť baráži.

TBILISI
Gruzínsko - Írsko 1:1 (0:1)
Góly: 35. Kazaišvili - 4. Duffy, rozhodovali: Kružliak - Balko, Mókoš (všetci SR)

Fínsko - Island 1:0 (1:0)
Gól: 8. Ring, ČK: 75. Gíslason (Island) po druhej ŽK, rozhodovali: Královec - Nádvorník (obaja ČR), Slyško (SR)

CHARKOV
Ukrajina - Turecko 2:0 (2:0)
Góly: 18. a 42. Jarmolenko

Zápas Chorvátsko - Kosovo prerušili v 27. min za stavu 0:0 pre nepriaznivé počasie a nespôsobilú hraciu plochu