Kvitovej rozprávka len 9 mesiacov po útoku nožom: Prišla som sem odohrať prvé kolo

Petra Kvitová
Petra Kvitová

NEW YORK - Sen španielskej tenistky Garbine Muguruzovej-Blancovej o zisku prestížneho double Wimbledon - US Open sa rozplynul už v osemfinále v New Yorku. Turnajová trojka a premožiteľka Magdalény Rybárikovej Muguruzová-Blancová nestačila na Češku Petru Kvitovú nasadenú ako trinástu a podľahla jej za 106 minút 6:7 (3), 3:6.

Kvitová sa necelých deväť mesiacov po šokujúcom lúpežnom prepade nožom vo svojom prostějovskom byte a kariéru ohrozujúcom poranení dominantnej ľavej ruky dostala do štvrťfinále US Open, čo komentovala slovami. "Všetko sa zdá byť také neskutočné. Do New Yorku som prišla bez konkrétnych ambícií, o to viac si to teraz užívam. Zdolať takú silnú súperku, akou je Muguruzová-Blancová, a ešte na najväčšom štadióne v nočnom zápase, to je niečo úžasné. Milujem takéto výzvy," uviedla Petra Kvitová v pozápasovom rozhovore na kurte, cituje ju portál usopen.org.

"Tvrdo som makala, aby som sa po operácii ruky vrátila a opäť si mohla zahrať na veľkých kurtoch. Ďakujem svojmu tímu. Ťažko to opísať slovami, pretože v uplynulých mesiacoch som prežila krušné chvíle a nevedela som, ako sa táto cesta skončí. Výhra na najväčšom kurte sveta je ako rozprávka," citoval slová Kvitovej server idnes.cz.

"Je neuveriteľné, aký zápas odohrala a celkovo na akú úroveň sa dostala po tom, čím si prešla. Skvele podávala, výborne sa hýbala na najmä z forhendu bola agresívna a presná," pochválila Kvitovú zdolaná osemfinalistka Muguruzová-Blancová.

Dvadsaťsedemročná Kvitová sa vo svojom druhom štvrťfinále na medzinárodných otvorených majstrovstvách USA (predtým 2015) stretne s o 10 rokov staršou domácou legendou Venus Williamsovou. Najstaršia hráčka "pavúka" a deviatka ženskej dvojhry v osemfinále poslala domov Španielku Carlu Suárezovú-Navarrovú. Na trojsetový triumf 6:3, 3:6, 6:1 potrebovala 110 minút. 

Staršia zo sestier Williamsových v tomto roku stála vo finále Australian Open aj Wimbledonu. Uhrať minimálne štvrťfinále na troch zo štyroch podujatí "veľkej štvorky" sa jej naposledy predtým podarilo v roku 2010. Aktuálne ju čaká výzva v podobe Češky Kvitovej.

"Je pre mňa nepredstaviteľné, čo sa jej stalo. Žijeme vo svete, ktorý je šokujúci a myslím si, že pre ňu je požehnaním prísť sem a zahrať si tenis na vysokej úrovni. Potrebovala si vyčistiť hlavu a darí sa jej to výborne. Som rada, že je späť," povedala Venus Williamsová o Kvitovej. Česká ľaváčka má proti americkej legende bilanciu 4:1, na US Open sa ešte proti sebe nepostavili. "Neriešim to, čo prípade, ale bude to boj. Prišla som sem odohrať prvé kolo, potom druhé a teraz som vo štvrťfinále. Nech to dopadne akokoľvek, štvrťfinále je úspech," podotkla Kvitová na webe idnes.cz.


Tagy: Venus Williamsová Petra Kvitová Garbine Muguruzová-Blancová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA