Arsenal mal v pláne 100-miliónovú posilu: Od tohto mladíka dostal Wenger košom

Arséne Wenger
Arséne Wenger

LONDÝN - Londýnsky Arsenal mal eminentný záujem o získanie stredopoliara francúzskeho úradujúceho majstra vo futbale AS Monako Thomasa Lemara, a hoci ponúkol za 21-ročného stredopoliara vysokú sumu, do tímu ho nezískal.

Ani 100-miliónová ponuka v eurách, ktoré bol účastník anglickej Premier League pripravený investovať do univerzálneho futbalistu, mu nezabezpečila služby francúzskeho reprezentanta. Prestup stroskotal na tom, že hráč chcel zostať v Monaku. Potvrdil to tréner Arsenalu Arséne Wenger v rozhovore pre francúzsku televíznu spoločnosť TF1.

Tréner Londýnčanov to však ešte nevzdal a v budúcnosti sa naďalej bude pokúšať o získanie Lemara. "Má enormné schopnosti s loptou, kompletný v defenzíve i ofenzíve, veľmi vyrovnaný," chválil ho Wenger. Lemar v uplynulej sezóne odohral za "kniežatá" 34 zápasov, v ktorých strelil deväť gólov a pridal jedenásť asistencií. Vo štvrtok si zaknihoval vo víťaznom zápase kvalifikácie MS 2018 (4:0) svoje prvé dva góly v reprezentácii galského kohúta - do siete Holandska.


Tagy: Arsenal Londýn Arséne Wenger Thomas Lemar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA