Slovan domácich fanúšikov nepotešil: Belasí nestačil na Avangard Omsk

Marek Mazanec z HC Slovan Bratislava Marek Mazanec z HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - BRATISLAVA 5. septembra (SITA) - HC Slovan Bratislava si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísal ďalšiu domácu prehru, keď v utorok večer podľahol Avangardu Omsk 1:4. Zverenci trénera Miloša Říhu síce v prvej tretine prehrávali už 0:2, no Viedenskému sa podarilo znížiť a jednogólový rozdiel bol až do 46. min, v ktorej skóroval Anseľ Galimov. Definitívnu podobu výsledku dal v 51. min Dmitrij Žukenov.

Bratislavský klub má na svojom konte po utorku 7 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 10. miesto. Najbližšie sa "belasí" predstavia opäť doma, v piatok 8. septembra o 19.00 h privítajú Neftechimik Nižnekamsk.

Slovan hral síce presilovku hneď v úvode, no počas dvoch minút ani raz nevystrelil na bránku súpera. Prišla piata minúta a domácich zaskočil gól Michejeva z ľavej strany, ktorého našiel z pravej strany Košelev. Po nevyužitých početných výhodách na oboch stranách udreli opäť hostia - puk sa za Mazanca odrazil od korčule tiesneného Semionova, no podľa verdiktu videorozhodcu bolo všetko v súlade s pravidlami. Dočkal sa aj Slovan, keď v 16. min skorigoval Viedenský, ktorý ukázal prehľad pred bránkoviskom súpera. Pre domácich to bola len druhá strela do priestoru bránky Avangardu.

HC Slovan Bratislava - Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Druhá tretina priniesla sériu vylúčení, no bez gólového efektu na oboch stranách. Dvakrát si dve minúty odsedel bratislavský obranca Taimi, raz útočník Viedenský. Šancí bolo v tejto časti veľmi málo.

Tretiu dvadsaťminútovku začala potýčka medzi A. Šťastným a M. Berezinom, po ktorej obaja putovali na trestnú lavicu. Hosťom sa podarilo pridať tretí gól v 46. min, keď Fajzullin potiahol puk k bránke Slovana, na druhej strane našiel voľného Galimova a ten prekonal Mazanca - 1:3. Štvrtý presný zásah pridali hostia v 51. min, v brejku sa nemýlil Žukenov a Mazanec vykorčuľoval na striedačku, po devätnástich sekundách hry sa však vrátil späť. Záver stretnutia dohral Slovan bez A. Šťastného, ktorý dostal trest do konca duelu za napadnutie hlavy a krku, skóre sa však už nezmenilo.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - utorok:
HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 16. Viedenský (Ebert, Buchtele) - 5. Michejev (Meňšikov, Košelev), 13. Semionov (Košelev, Petersson), 46. Galimov (Fajzullin), 51. Žukenov (Martynov, Minejev)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: 57. A. Šťastný (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Vasiliev - Zacharenkov, Majtak (všetci Rus.), 6628 divákov

Zostavy:
Slovan: Mazanec (51. - 51. Štěpánek) - Meszároš, Barker, Ebert, T. Voráček, Taimi, Švarný, L. Kozák - L. Kašpar, Viedenský, Buchtele - Smoleňák, Colby Genoway, Řepík - T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický - A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov
Omsk: Furch - Meňšikov, J. Medvedev, M. Berezin, Lisov, Minejev, Martynov, Nazarkin - Kugryšev, Fisenko, Perežogin - Michejev, Pianov, Košelev - Žukenov, Semionov, Petersson - Galimov, Stas, Fajzullin

Viac o téme: Miloš Říha Avangard Omsk HC Slovan Bratislava