VIDEO Kvitovej rozprávka s trpkým koncom: Chýbal kúsok, o to viac ma to mrzí!

Petra Kvitová
Petra Kvitová

NEW YORK - Česká tenistka Petra Kvitová trištvrte roka po šokujúcom lúpežnom prepadnutí a dorezaní dominantnej ľavej ruky dokázala, že je definitívne nazad, hoci v utorňajšej dráme vo štvrťfinále newyorských grandslamových US Open prehrala s domácou legendou Venus Williamsovou tesne 3:6, 6:3, 6:7 (2).

"Nechcela som sa vracať len tak. Som rada, že stále mám údery a vôľu a môžem hrať proti dobrým súperkám. To je super zistenie. Rada by som si takúto formu ešte chvíľu udržala. Teraz ma čakajú štyri turnaje v Ázii, kde sa mi väčšinou darí," skonštatovala wimbledonská šampiónka 2011 a 2014 podľa webu iDnes.cz.

"Zostávam nohami na zemi, nelietam v oblakoch. Viem, že musím podstúpiť veľa roboty, aby som sa dostala na bývalú úroveň. Najviac potrebujem zapracovať na servise, ruka nie je stopercentná. Mám manko v príprave. Potrebujem si cizelovať údery, v ťažkých pozíciách mi ešte haprujú," uznala 27-ročná niekdajšia dvojka singlového renkingu WTA, aktuálne jej patrí 14. priečka a v "živom" prepočte k 11. septembru 12. miesto.

Zverenkyňa Jiřího Vaněka Kvitová pripustila, že práve úderová istota bola kľúčovým faktorom proti 37-ročnej americkej veteránke: "Niekedy mi chýbala. Venus vám nedopraje veľa času. Zaváhate a šanca je preč. Ku koncu tretieho setu ona do toho viac išla. Častejšie pálila forhend popri čiare a naháňala ma, čo rozhodlo. V tejto chvíli ešte nevnímam ako povzbudenie, že som sa dostala do grandslamového štvrťfinále v období, keď som podľa viacerých odborníkov ani nemala naplno trénovať. Azda zajtra alebo za pár dní... Momentálne prevláda sklamanie. Od postupu ma delil kúsok, o to viac ma to mrzí. Nechala som na kurte všetko, bol to kvalitný tenis, ale to takto krátko po prehre neocením."

Kvitová sa vrátila na okruh v máji na parížskom Roland Garros, hoci prvotné prognózy, aj tie optimistické, napospol hovorili prinajlepšom o lete. V júni získala na tráve v anglickom Birminghame svoj 20. singlový titul na hlavnej profesionálnej úrovni.

Rodáčku z Bílovca Kvitovú vlani 20. decembra v jej byte zranil nožom zatiaľ nedolapený narušiteľ. Indispozícia si vyžiadala takmer štvorhodinovú operáciu v Ústave ruky a plastickej chirurgie vo Vysokom nad Jizerou.


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA