Katastrofálny ročník pre svetový tenis: Murrayho odpísali viacerí špecialisti

Andy Murray
Andy Murray

LONDÝN - Britský nedávny líder svetového rebríčka tenistov vo dvojhre Andy Murray napokon asi zostane mimo diania až do konca tejto sezóny. Pridal by sa k iným laborujúcim prominentom "bieleho športu" - Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi, Srbovi Novakovi Djokovičovi a Japoncovi Kei Nišikorimu.

Tridsaťročný rodák zo škótskeho Dunblane A. Murray v stredu v komuniké na facebooku uviedol, že svoje problémy s bedrami konzultoval s viacerými špecialistami a rozhodnutie predčasne uzavrieť súťažný ročník by podľa nich bolo z nadčasového hľadiska najprospešnejšie.

Zverenec Ivana Lendla a Jamieho Delgada bude absentovať v Pekingu i Šanghaji a veľmi pravdepodobne aj vo Viedni a Paríži-Bercy. Murray dodal, že napriek indispozícii plánuje absolvovať exhibičnú benefičnú akciu so Švajčiarom Rogerom Federerom 7. novembra v škótskom Glasgowe.

Andy Murray 12. júla prehral s Američanom Samom Querreym vo štvrťfinále Wimbledonu na tráve v Londýne, neskôr sa odhlásil z Montrealu, Cincinnati aj newyorských US Open. Vlani v lokalite Flushing Meadows vo štvrťfinále nestačil na spomenutého Nišikoriho. V pondelok 21. augusta ho na čele singlového renkingu ATP vystriedal Španiel Rafael Nadal. Brit vo svojom prvom funkčnom období panoval 41 týždňov od 7. novembra 2016.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA