Gombos ukážkovým príkladom reprezentanta: Hrať za Slovensko je veľká česť!

Norbert Gombos sa v Bratislave dočkal svojho najcennejšieho triumfuNorbert Gombos sa v Bratislave dočkal svojho najcennejšieho triumfu Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Pri absencii doterajšieho lídra slovenského tenisového tímu pre Davisov pohár Martina Kližana, ktorý sa už dlhšie trápi so zraneniami, je novou tímovou jednotkou Norbert Gombos. Dvadsaťsedemročný rodák z Galanty, ktorý je aktuálne na 84. mieste dvojhry v rebríčku ATP, však svojej pozícii vo výbere kapitána Miloša Mečířa nejakú extra dôležitosť nepripisuje.

Povedal to v stredu na stretnutí s novinármi, na ktorej Miloš Mečíř na pôde NTC oficiálne prezentoval menoslov hráčov, ktorým dal dôveru v rozhodujúcom stretnutí 2. kola play off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára Slovensko - Poľsko (15. - 17. septembra v Bratislave.).

"Myslím si, že v tejto chvíli nie je podstatné a rozhodujúce, kto je v našom výbere jednotka, kto dvojka. V Davisovom pohári predsa hráme všetci spolu ako tím, ako slovenská reprezentácia," povedal Norbert Gombos a pokračoval: "Davisov pohár sa hrá iba dvakrát, resp. trikrát počas roka. Preto tie tri týždne z mojej kariéry vždy dokážem obetovať pre Slovensko. Vždy sa teším na Davisov pohár. Je to predsa niečo iné ako hrať na turnajoch. Vždy sa teším, keď môžem hrať doma, pred vlastnými fanúšikmi. Keď ma môže prísť pozrieť moja rodina a príbuzní."

Hoci sa tomu Norbert Gombos bránil, predsa sa k téme tímovej jednotky vrátil: "Viem, že rebríčkovo sa to ukazuje tak, že by som mal v tomto meraní síl vyhrať tie zápasy, na ktoré ma kapitán Mečíř nominuje. Ale nemôžem z toho robiť veľkú vedu. Nemôžem predsa na seba vytvárať tlak. Zbytočne sa stresovať. Musím sa sústrediť na to, aby som bol v pohode, aby som čo najviac pomohol tímu. Nechcem sa dostávať pod tlak. Vtedy je človek kŕčovitý. A vtedy človek nemôže hrať dobrý tenis. Ja však chcem hrať čo najlepšie. Preto viem, že od začiatku sa musím sústrediť predovšetkým na svoj tenis," konštatoval Norbert Gombos, ktorý minulý rok v Gdyni odohral obe dvojhry. 

Jeho vtedajší súperi Jerzy Jankovicz a Michal Przysiezny však v poľskej nominácii momentálne chýbajú. Dôveru kapitána Radoslawa Szymanika dostali iní singlisti: Kamil Majchrzak a Hubert Hurkacz. "Nepoznám ich, ešte som s nimi nehral. Ale sledoval som ich na turnajoch. Dokážu potrápiť aj dobrých hráčov. Majú dobré výsledky. Ich výkonnosť je určite vyššia ako je ich rebríčkové postavenie," pripomenul Norbert Gombos.

"Počas viac ako týždňovej prípravy sa chcem na nich pripraviť tak, aby som dokázal vyhrať tie dva body, ktoré sa odo mňa čakajú. Už som začal prípravu na antuke. Trénujem na nej už niekoľko dní," reagoval Norbert Gombos na otázky novinárov. "Rád hrám na antuke. Tento rok som mohol vyskúšať aj trávu a hral som na nej veľmi dobre. Pre mňa nie je problém zvyknúť si na antuku," dodal Gombos. "V čom je antuka iná ako tvrdý povrch? Antuka je špecifická, že na nej hráč viac dokĺzne. Viac si naťahuje svaly, trieslá. Od malička som hral na antuke, vyrastal som na nej, takže mi to nerobí problém. Keďže tento rok som hral hlavnú súťaž vo Wimbledone, antuková sezóna sa mi trochu skrátila, ale nevidím v tom žiadny problém. Teraz sa sústredím najmä na svoj tenis, aby som odohral čo najlepšie zápasy. To je teraz pre mňa rozhodujúca úloha," prezentoval svoje veľké odhodlanie Norbert Gombos.

Viac o téme: Slovensko Norbert Gombos
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články