Čilská opora reprezentácie šokuje fanúšikov: V blízkej dobe plánuje skončiť v národnom tíme!

Arturo Vidal a Bruno Alves
Arturo Vidal a Bruno Alves

MNÍCHOV - Čilský futbalista Arturo Vidal naznačil, že v blízkej budúcnosti ukončí svoje pôsobenie v národnom mužstve. Stane sa tak zrejme po MS 2018 v Rusku, no k definitívnemu odchodu z reprezentačnej scény by mohlo dôjsť už po skončení kvalifikačného cyklu v prípade, že sa úradujúci šampióni Južnej Ameriky nedostanú na "mundial". Čile figuruje dve kolá pred koncom eliminácie s 23 bodmi na 6. priečke. Na barážovej 5. pozícii je momentálne Argentína (24), pred ňou sú zatiaľ Peru (24), Kolumbia (26), Uruguaj (27) a nedostižná Brazília (37).

Čiľanom totálne nevyšli dva septembrové duely. Najskôr prehrali s Paraguajom (0:3) a neskôr podľahli aj v Bolívii (0:1). "Ospravedlňujem sa Čile za tieto prehry. Na ihrisku sme do toho dali všetko, ale nedokázali sme zvíťaziť," napísal Vidal na twitteri po dueli s Paraguajom, v ktorom zaznamenal vlastný gól.

"Budeme naďalej bojovať. Dva kvalifikačné zápasy a potom MS sú to, čo mám ešte pred sebou. Ďakujem za priazeň, ktorú ste mi prejavovali počas rokov strávených v reprezentácii," doplnil Vidal. Stredopoliar mníchovského Bayernu doteraz nazbieral 97 štartov v najcennejšom drese, viac zápasov za Čile odohralo iba kvarteto Gary Medel, Gonzalo Jara, Claudio Bravo a Alexis Sánchez.


Tagy: Bayern Mníchov Arturo Vidal

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA