Sagana chcú okradnúť tie najväčšie esá: Líder rebríčka si trúfa na zisk dresu majstra sveta!

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet

QUÉBEC CITY - V belgickom tíme pre majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene figurujú hneď dve klasikárske esá. Philippe Gilbert aj Greg van Avermaet si môžu trúfať na zisk dúhového dresu v cestných pretekoch jednotlivcov, ktorý si na dva roky prenajal Slovák Peter Sagan. Preteky mužov v kategórii elite na 276,5 km sa uskutočnia v nedeľu 24. septembra.

"Sme podobné typy jazdcov a je ťažké dopredu robiť rozhodnutie, kto bude lídrom. Preteky sú náročné a dlhé, čo nám obom vyhovuje. Rozhodujúcim faktorom bude aktuálna forma v deň pretekov. Ak Belgičan zvíťazí, v konečnom dôsledku bude jedno, či to budem ja alebo Philippe. Najdôležitejšie bude belgické víťazstvo," ponúkol Greg van Avermaet prognózu vyše dva týždne pred majstrovstvami sveta, cituje ho portál Cyclingnews.

Van Avermaet rovnako ako Peter Sagan, či Austrálčan Michael Matthews, aktuálne vyskúša svoju formu na dvoch prestížnych kanadských klasikách v Québec City a Montreale, ktoré sa uskutočnia v najbližších troch dňoch. "Bolo by pekné získať v Kanade nejaké víťazstvo a v takom nastavení ísť na svetový šampionát. Pokúsim sa o to," sľúbil svojim fanúšikom Van Avermaet. Kráľ tohtoročnej cyklistickej jari je úradujúci olympijský šampión a súčasný líder rebríčka UCI WorldTour, ale titul majstra sveta mu v zbierke úspechov chýba.

Zatiaľ posledný Belgičan s honorom svetový šampión v pretekoch s hromadným štartom je práve Philippe Gilbert z roku 2012. Belgicko je najúspešnejšou krajinou histórie v cestných pretekoch jednotlivcov s 26 titulmi a dovedna 49 medailami. "Môžem menovať desiatich cyklistov, ktorí môžu získať titul, ale v konečnom dôsledku bude na najvyššom stupienku stáť len jeden. Verím, že to budem ja. Vynasnažím sa čo najlepšie pripraviť," uzavrel Van Avermaet.


Tagy: Philippe Gilbert Greg van Avermaet

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA