Toto sa von ešte dostať nemalo: O Lintnerovom nápade hovorili v Česku

Josef Řezníček
Josef Řezníček

BRATISLAVA - Riaditeľ slovenskej hokejovej Tipsport ligy Richard Lintner avizoval v stredu na tlačovej konferencii pred začiatkom jubilejného 25. ročníka nový formát Zápasu hviezd, ktorý bude v nasledujúcej sezóne hostiť Bratislava a v ktorom sa stretnú výbery nielen z domácej súťaže, ale aj českej extraligy, nemeckej DEL a rakúskej EBEL ligy. Bližšie podrobnosti však médiám neposkytol, na stredu 13. septembra zvolal osobitnú tlačovú konferenciu k tomuto podujatiu.

Viac prezradil Lintnerov český kolega Josef Řezníček, ktorý riadi tamojšiu najvyššiu hokejovú súťaž. "Malo by sa hrať 17. februára počas olympijskej prestávky. Všetky kluby s týmto zámerom súhlasili. Ide o pilotný projekt s názvom All Stars Club. Mali by sa v ňom predstaviť najlepší hráči z našej a slovenskej extraligy, EBEL a DEL ligy. Pôjde o jedného hokejistu z každého klubu," prezradil Řezníček v piatok na tlačovej konferencii, citoval ho portál hokej.cz.

Řezníček pripomenul, že nápad zorganizovať takúto akciu sa zrodil práve v hlave Richarda Lintnera. V tejto sezóne sa bude hrať vo februári, neskôr by sa mal termín posunúť o mesiac skôr. "Richard Lintner sa toho ujal a navrhol, že prvý ročník by sa mohol uskutočniť v Bratislave. Ak sa projekt ujme, organizácia podujatia by sa mala následne striedať medzi štyrmi krajinami. Akciu by sme v Česku mohli vidieť raz za štyri roky," pokračoval riaditeľ českej Tipsport extraligy, ktorý priblížil aj formát zápasov: "Hrať sa bude spôsobom traja proti trom, jednotlivé tímy by malo tvoriť dvanásť hráčov v poli a dvaja brankári."


Tagy: Richard Lintner Josef Řezníček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcdukla.cz

DISKUSIA