Tréner Barcelony po výhre čelil otázkam na prezidenta: Nech sa deje okolo nás hocičo, my musíme...

Hráči Barcelony oslavujú gólHráči Barcelony oslavujú gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Na čele španielskej tabuľky sa s plným počtom deviatich bodov vyhrieva FC Barcelona, ktorá v mestskom derby prevalcovala Espanyol 5:0 po hetriku argentínskeho útočníka Lionela Messiho. V drese "Barcy" debutoval Francúz Ousmane Dembélé, ktorý prišiel do hry v druhom polčase a pripravil v 90. minúte gól Luisovi Suarezovi. FC Barcelona ešte neinkasovala a súperom strelila 9 gólov. Na Camp Nou strelil Messi dva góly ešte v prvom polčase a v 67. minúte dokonal hetrik. Prvý však dal z ofsajdu, ďalšie dva po prihrávkach Jordiho Albu už boli v poriadku. Dembélé sa tiež ukázal v dobrom svetle, keď v závere precíznou prihrávkou umožnil skórovať Suarezovi na konečných 5:0.

"Je stále iba začiatok sezóny, no je krokom správnym smerom už mať náskok pred Realom Madrid," povedal tréner domácich Ernesto Valverde, ktorý po zápase čelil od novinárov i otázkam na prezidenta Josepa Bartomeua. Na konci súboja sa tvorili rady pri podpise petície o vyslovení nedôvery klubovému prezidentovi a aj počas neho fanúšikovia skandoval, aby odstúpil. "My sme tu na hru. Nech už sa deje mimo nás hocičo, my sa musíme sústrediť na to, čo sa deje na ihrisku. Nebolo také ľahké, ako ukazuje výsledok. Ale dali sme päť gólov a vyhrali," zareagoval Valverde.

"My sa môžeme posťažovať na prvý gól. To bol ofsajd. Inak si nemyslím, že sme si zaslúžili prehrať až tak vysoko," vyjadril sa tréner Espanyolu Quique Sanchez Flores.