FOTO Sagan odštartoval rekordný Telekom Night Run: Super atmosféra a skvelá trať

Primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal (úplne vľavo) a účastníci podujatia na štarte 9. ročníka bratislavského nočného behu - Telekom Night Run 2017
Primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal (úplne vľavo) a účastníci podujatia na štarte 9. ročníka bratislavského nočného behu - Telekom Night Run 2017

BRATISLAVA - Víťazom hlavnej kategórie mužov na 9. ročníku bratislavského nočného behu - Telekom Night Run (TNR) sa stal slovenský reprezentant Jozef Urban časom 31:47 min. Vytrvalec TJ Obal servis Košice obhájil na 10-kilometrovej trati lanské prvenstvo s 15-sekundovým náskokom pred Marekom Hladíkom (BK HNTN Bratislava), tretí finišoval už s veľkým odstupom Michal Lami z tímu ESET (33:28). Tridsaťjedenročný Urban sa postavil na štart TNR iba necelé štyri hodiny po tom, ako triumfoval vo finále slovenskej atletickej ligy v Dubnici nad Váhom v behu na 5000 m.

„Teším sa, že som mohol v Bratislave opäť štartovať,“ vravel v cieli šťastný Jozef Urban. „V tomto roku sa moje víťazstvo rodilo ťažšie, keďže som už mal v nohách päť kilometrov z popoludňajšieho finále atletickej ligy v Dubnici. Nikdy som predtým dve súťaže v jeden poldeň nebežal, ale vedel som, že to stihnem, lebo do Bratislavy som to mal z Dubnice blízko. Pre takýto dvojboj som sa rozhodol na poslednú chvíľu - až v stredu. Vlani som vyhral systémom štart - cieľ, no teraz, aj vzhľadom na predošlé ligové preteky, som si už cítil nohy, šetril som sa a radšej som sa od súperov odpútal až na piatom kilometri. Potom som si bežal vlastné tempo a kontroloval som si situáciu. Dobehol som v pohode, s víťazstvom som spokojný. Atmosféra bola super, trať skvelá.“

V súťaži žien zaznamenala premiérové víťazstvo na bratislavskom nočnom behu triatlonová špecialistka Nikola Čorbová (behame.sk) časom 37:28 min s náskokom 10 sekúnd pred víťazkou z roku 2012 Luciou Jančekovou (BMSC Bratislava). Tretia dobehla Katarína Lamiová z tímu ESET (37:56) pred obhajkyňou prvenstva Janou Úradníkovou (39:33).

„Každé víťazstvo si veľmi cením, aj dnešné. Bežalo sa mi dobre, trochu som však taktizovala. Neudávala som tempo hneď od začiatku, ale viezla som sa za ostatnými. Lucke Janečkovej som ušla v Sade Janka Kráľa. Tam som zrýchlila a už som išla - ako sa hovorí - až na krv. Ale až v cieli som si bola istá, že vyhrám,“ priznala Nikola Čorbová.

Na 9. ročníku TNR štartovalo rekordných takmer 4500 bežcov, preteky odštartoval na diaľku dvojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan.

Výsledky:

Muži: 1. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 31:47 min, 2. Marek Hladík (BK HNTN Bratislava) 32:02, 3. Michal Lami (ESET) 33:28, 4. Peter Štilla (Trian UMB B. Bystrica) 33:33, 5. Imrich Magyar (AK Veterán Bratislava) 33:40, 6. Šimon Wahlandt (BK HNTN Bratislava) 34:02.

Ženy: 1. Nikola Čorbová (behame.sk) 37:28 min, 2. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 37:38, 3. Katarína Lamiová (ESET) 37:56, 4. Jana Úradníková (TJ Družba Piešťany) 39:33, 5. Natália Ševčíková (behame.sk) 39:43, 6. Miroslava Pizúrová (Swiss RE) 40:51.


Tagy: Jozef Urban Nikola Čorbová Telekom Night Run 2017

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA