VIDEO De Gea potvrdil, že patrí medzi svetovú elitu: Španiel predviedol neuveriteľný zákrok

David De Gea a jeho reflexívny zákrokDavid De Gea a jeho reflexívny zákrok Zdroj: Sport TV3

BRATISLAVA - V 4. kole anglickej Premier League sa futbalisti Manchestru United predstavil na trávniku nepríjemného súpera zo Stoke City. Červení diabli nakoniec v tomto stretnutí siahli len na jeden bod pri remíze 2:2. Aj to potvrdilo náročnosť tohto duelu v ktorom domáci tím bojoval do posledných minút zápasu, aby sa im nakoniec podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Všetko však mohlo byť úplne inak, ak by svoje brankárske umenie nepredviedol talentovaný gólman David De Gea.

26-ročný španielsky reprezentant potvrdil, že patrí medzi brankársku svetovú elitu, keď v 62. minúte zápasu predviedol neuveriteľný reflex pri strele bývalého útočníka Realu Madrid a PSG Jesého Rodrígueza. Bohužiaľ pre červených diablov z následného rohu súpera sa už hráčom Stoke City podarilo vyrovnať. United ešte v závere siahali na víťazstvo, ale domáca defenzívna barikáda odolala útokom zo strany tímu Josého Mourinha.

Viac o téme: Manchester United Stoke City David De Gea
  • Zdroj: športky