Futbalové hviezdy na ľade: Na maske českého brankára k Ibrahimovičovi pribudla ďalšia legenda!

Český brankár Litvínova Pavel Kantor má na maske Ibrahimoviča s Buffonom
Český brankár Litvínova Pavel Kantor má na maske Ibrahimoviča s Buffonom

LITVÍNOV - Hrá hokej, ktorý ho živí, ale na brankárskej maske českého gólmana Pavla Kantora má prednosť futbal a jeho obľúbenci zo zeleného trávnika. Tými najväčšími sú útočník Zlatan Ibrahimovič a brankár Gianluigi Buffon. Obidvoch si nechal na masku vyobraziť - v litvínovskom drese.

"Mám celkovo veľmi rád futbal. A vcelku dosť ho sledujem. Hlavne Ligu majstrov, ale aj ostatné súťaže. Zlatana som mal na helme už niekoľkokrát. Je to môj najobľúbenejší hráč," povedal Kantor na adresu strelca Manchestru United. "Vlastne už počas jeho pôsobenia v PSG som mal taký nápad, že som mal vždy preškrtnutú ceduľu Paríža a namiesto toho mesto, v ktorom som práve sám bol," dodal 26-ročný rodák z Českých Budějovíc. 

35-ročný Ibrahimovič je hráčom podľa jeho gusta nielen kvôli futbalovým kvalitám, ale aj pre jeho výstrelky. "Na Zlatanovi ma baví, že si to všetko tak pekne užíva a pritom má rešpekt. Robí si srandu z novinárov a veľmi sa mi páči aj ten jeho štýl. On nie je žiadna panenka. Ako iní futbalisti všetci padajú, on je tvrdý. Postaví sa k tomu, občas niekoho pošľape. Trošku blázon, ale výborný futbalista," prehlásil Kantor. 

Tento rok k švédskemu kanonierovi pridal ešte Buffona. "Pretože mi medzi futbalovými gólmanmi vychádza ako legenda. Naviac sa mi na ňom veľmi páči, že je počas zápasu taký pozitívny. Nemám veľmi rád, keď futbaloví gólmani, keď na nich spoluhráči nechajú prejsť strelu, hneď pucujú zadákov a podobne. Buffon je ale pozitívny, vysvetlí si to s nimi, dá prst hore a ide sa ďalej. Z toho dôvodu som ho pridal ku Zlatanovi," vysvetlil Kantor. 

V drese Litvínova sú obidvaja slávni futbalisti z prozaického dôvodu. "Chcel som to nejak spojiť s našim tímom. Podarilo sa to parádne. Zlatana už som takto párkrát prezliekol," smial sa Kantor, ktorý bol v rokoch 2013 až 2015 oporou Hradca Králové a následne odchytal po jednej sezóne za Vítkovice a prvoligový Prostějov. 

O dizajn masky sa mu dlhodobo stará vyhlásený špecialista v obore Bohumil Korál. "Strieka mi masky odvtedy, čo hrám na profesionálnej úrovni. A vždy sa bojí, čo si naňho zas vymyslím. Ale robí to naozaj výborne," povedal Kantor. 


Tagy: Zlatan Ibrahimovič Gianluigi Buffon HC Verva Litvínov Pavel Kantor

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
hcverva.cz

DISKUSIA