Bez peňazí to vo vrcholovom futbale nejde: Zápas Dánska s Holandskom zrušili kvôli finančným sporom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KODAŇ - Prípravný zápas ženských reprezentácií vo futbale medzi Dánskom a Holandskom, ktorý sa mal hrať tento piatok, zrušili po tom, ako stroskotali rokovania o financiách. Vypredaný duel sa mal hrať v meste Horsens na západe Dánska. Futbalový zväz krajiny (DBU) ponúkol 46-percentné zvýšenie prémií pre tím, ktoré zahrňovalo profesionálov i amatérov, ale hráčska asociácia žiadala 342-percentný nárast, ako aj to, aby všetkých zastrešila DBU. Ultimatívne požiadavky viedli k zrušeniu zápasu.

"Je to hlboko poľutovaniahodná situácia a je nám veľmi ľúto, že sme sklamali mnohých fanúšikov, ktorí sa tak ako my na túto futbalovú párty tešili, "povedal hovorca DBU Kim Hallberg. "Rozhodne to nebolo naše prianie," povedala o zrušení duelu kapitánka Dánok Pernille Harderová. "Samozrejme, potrebujeme dohodu, aby sme mohli hrať," dodala. Minulý mesiac vyhralo vo finále ME Holandsko nad Dánskom 2:0 a získalo prvý raz titul majsteriek Európy.

V apríli ženský tím USA uzavrel s federáciou novú kolektívnu zmluvu, ktorá sa skončila viac ako po roku rokovaní s hráčkami. Tie žiadali porovnateľnú kompenzáciu s mužským tímom.


Tagy: Holandsko Dánsko

Zdroj:
KODAŇ
Foto:
footballtransfer.ru

DISKUSIA