Šampión Sagan to bude mať jednoduchšie: Obhajoba majstrovského titulu bez veľkého konkurenta!

Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!
Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!

LONDÝN - Britský cyklista Christopher Froome sa zúčastní na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene (17. - 24. septembra) z individuálnych pretekov len v časovke.

Tridsaťdvaročný Brit sa v nedeľu stal celkovým víťazom Vuelty, ako tretí muž histórie triumfoval v jednej sezóne na Tour de France i Vuelte. Tréneri Britskej cyklistickej federácie (British Cycling) oznámili, že Froome sa nepostaví na štart hromadných pretekov.

Časovka jednotlivcov je na programe 20. septembra, na cyklistov čaká 31-kilometrový okruh s jedným výraznejším stúpaním. Najväčšími súpermi Froomea v boji o medaily budú víťaz Giro d'Italia Holanďan Tom Domoulin a úradujúci svetový šampión Nemec Tony Martin.

Froome prejavil záujem aj o časovku tímov, v ktorej by hájil farby Sky. "Som rád, že Christopher Froome zakončí svoju opäť raz fantastickú sezónu vo farbách Veľkej Británie. Teším sa, že ho uvidíme v akcii na okruhu, ktorý svedčí jeho silným stránkam," citovala stránka Sky Sports hlavného trénera British Cycling Iaina Dyera.


Tagy: Peter Sagan Christopher Froome

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA