Úprimná spoveď španielskeho supertalentu: Zavolal mi Ruud van Nistelrooy a presviedčal ma!

Marco Asensio
Marco Asensio

MADRID - Krídelník španielskeho futbalového klubu Real Madrid Marco Asensio prezradil, že predtým, než si prvýkrát obliekol seniorský reprezentačný dres "La Furie Roja", ho kontaktovali aj zástupcovia holandského národného mužstva.

"Zavolal mi Ruud van Nistelrooy a presviedčal ma, aby som sa rozhodol hrať za Holandsko. Neskôr som sa zhováral aj s tamojším reprezentačným trénerom, ktorý mi povedal, že ma chce za každú cenu. Nemal som však najmenšie pochybnosti o tom, že chcem hrať jedine za Španielsko," vyhlásil na frekvenciách rádia COPE 21-ročný mladík, ktorý po holandskej matke nosí aj druhé priezvisko Willemsen.

Asensio na seba taktiež nabonzoval, ako v deň minuloročného duelu Európskeho superpohára proti FC Sevilla (3:2 po predĺžení), v ktorom strelil jeden z gólov Realu, počas poobedňajšej siesty takmer premeškal odchod tímového autobusu na štadión. "Zaspal som v hotelovej izbe. Zvyšní spoluhráči už dávno sedeli v autobuse, pre mňa museli priamo k posteli poslať bezpečnostnú službu. Myslel som si, že ma to bude stáť nomináciu na stretnutie. Sergio Ramos mi vtedy povedal: ´Šuhajko, si neporiadny´," doplnil s úsmevom.

Rodený Mallorčan na seba v úvode tejto sezóny upozornil exportnými zásahmi do siete FC Barcelona a FC Valencia. Na otázku, aké najlepšie vlastnosti jednotlivých hráčov by vybral, ak by mal vytvoriť perfektného hráča, odvetil: "Ľavačka Messiho, pravačka Cristiana Ronalda. Najlepší hlavičkár je Ramos, inteligenciou aj presnosťou dlhých prihrávok najviac vyniká Kroos. Vodcovské schopnosti by som prevzal od Ramosa."


Tagy: Ruud van Nistelrooy Španielsko Holandsko Marco Asensio Real Madrid CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
uefa.com

DISKUSIA