VIDEO Hviezdne ofenzívne trio PSG zničilo Celtic, Bayern s Anderlechtom nezaváhal

Edinson Cavani, Neymar, Marco Verratti a Kylian Mbappé oslavujú gól PSGEdinson Cavani, Neymar, Marco Verratti a Kylian Mbappé oslavujú gól PSG Zdroj: SITA

GLASGOW/MNÍCHOV - Z úspešného vstupu do novej sezóny Ligy majstrov sa tešili aj hráči Bayernu Mníchov a Parížu Saint-Germain.

Brazílčan Neymar strelil svoj premiérový gól v LM v drese Parížu Saint-Germain už v 19. minúte duelu B-skupiny s Celticom Glasgow, keď otvoril skóre po vyhratom šprintérskom súboji a presnom zakončení pod brvno. O štvrťhodinu neskôr si nabehol na dlhý center, hlavou sklepol loptu do vápna a Kylian Mbappé ju poslal do siete.

Kylian Mbappé a jeho Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA

Pre francúzskeho mladíka to bol taktiež prvý gól v LM za PSG. Do polčasu ešte premenil jedenástku Edison Cavani a o víťazovi bolo rozhodnuté. V druhom dejstve si navyše strelil vlastný gól domáci Mikael Lustig a na konečných 5:0 zaokrúhlil Cavani.

Uspel aj Bayern, ktorý zdolal oslabený Anderlecht 3:0.

Bayern Mníchov (Nem.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 3:0 (1:0)
Góly: 12. Lewandowski (z pok. kopu), 65. Thiago Alcantara, 90. Kimmich, ČK: 11. Kums (Brusel) za faul, rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Bayern: Neuer - Kimmich, Javi Martínez (77. J. Boateng), Süle, Rafinha - Tolisso, Thiago Alcantara - Robben, James Rodríguez (85. Coman), Ribéry (78. T. Müller) - Lewandowski

Anderlecht: Sels - Chipciu, Spajič, Kums, Deschacht, Najar (26. D. Appiah) - Stanciu (59. Onyekuru), Dendoncker, Trebel, Hanni - Teodorczyk (84. Harbaoui)

Celtic Glasgow (Škót.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 0:5 (0:3)
Góly: 40. a 85. Cavani (prvý z pok. kopu), 19. Neymar, 34. Mbappé, 83. Lustig (vlastný), rozhodoval: Orsato (Tal.)

Celtic: Gordon - Ralston, Lustig, Šimunovič, Tierney - S. Brown, Ntcham - P. Roberts (78. J. Forrest), S. Armstrong (46. Rogič), S. Sinclair - Griffiths (69. Edouard)

PSG: Aréola - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa - Verratti, Thiago Motta, Rabiot (61. Draxler) - Mbappé (84. Lo Celso), Cavani, Neymar