Bryant sa od Lakers dočkal veľkej pocty: Kobeho dresy budú vedľa najväčších hráčov všetkých čas!

Kobe Bryant
Kobe Bryant

LOS ANGELES - Jedno číslo nestačí. Basketbalový klub NBA Los Angeles Lakers v decembri vyradí hneď dve čísla hráčskej legendy Kobeho Bryanta - bude to osmička a dvadsaťštvorka. Slávnostný akt sa uskutoční 18. decembra 2017 počas zápasu s Golden State Warriors. Bryant nosil dres s číslom 8 v rokoch 1996 - 2006, keď si vzal 24 a už ho počas zostávajúcich 20 rokov výlučne v službách Lakers za iné nezamenil. Stane sa desiatym hráčom, ktorého Lakers ocenia vyradením čísla pri múre multifunkčnej arény Staples Center. Prvý raz sa však v histórii NBA stane, že jeden tím "stiahne z obehu" naraz dve čísla.

"Kobeho dresy nájdu správny domov vedľa najväčších hráčov Lakers všetkých čas," povedala majiteľka klubu Jeanie Bussová a dodala: "Nebolo pochýb, že tento deň raz príde. Jediná otázka bola, kedy. Opäť raz budú fanúšikovia Lakers sláviť nášho hrdinu, naši nepriatelia nám budú závidieť legendárneho Kobeho Bryanta."

Päťnásobný šampión NBA, ktorého 18-krát vybrali do tímu All-Star, odohral za Lakers 1346 zápasov, v ktorých dosiahol 33 643 bodov. Je tretí najlepší strelec v histórii ligy. "Ako dieťa som vyrastal v Taliansku a vždy som sníval o tom, že môj dres bude raz visieť u Lakers, ale nikdy som si nepredstavoval, že to budú dva," uviedol v stanovisku 39-ročný Bryant a doplnil: "Je to pre mňa od klubu veľká česť a som vďačný fanúšikom za entuziazmus okolo tejto hry."


Tagy: Kobe Bryant Los Angeles Lakers

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA