VIDEO All Star na úplne inej úrovni: V Bratislave zabojuje to najlepšie zo štyroch krajín!

Richard Lintner, Jozef Řezníček, Christian Feichtinger a Gernot Tipcke na tlačovej konferencii k All Star game v Bratislave
Richard Lintner, Jozef Řezníček, Christian Feichtinger a Gernot Tipcke na tlačovej konferencii k All Star game v Bratislave

BRATISLAVA - All Star víkend najvyššej slovenskej hokejovej súťaže 2018 sa uskutoční s medzinárodnou účasťou výberov Tipsport Ligy, českej extraligy, rakúskej EBEL a nemeckej DEL. Takáto spoločná akcia bude mať premiéru 17. februára na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Myšlienka zorganizovať regionálny All Star víkend za účasti líg zo susedných krajín vznikla začiatkom roka. Oslávi sa ním 25. výročie samostatnej slovenskej súťaže. Víťaz si okrem trofeje odnesie finančnú dotáciu 25-tisíc eur. Vstupenky v cenovom rozmedzí od 15 do 30 eur sú pre fanúšikov dostupné od stredy 13. septembra na www.predpredaj.sk.

"Na All Star víkend 2017 v Poprade prijal pozvanie riaditeľ českej extraligy Jozef Řezníček. Zároveň sme otvorili debatu o nadnárodnej spolupráci pre nasledujúci rok. Máme najaktuálnejšie skúsenosti s All Star v minulých sezónach a je pre nás česť hostiť v Bratislave prvé zo štyroch All Star podujatí," vyhlásil riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner. "Veľmi sa mi páčila úroveň a energia All Star víkendu v Poprade, aj preto som našu debatu preniesol na zasadnutie organizácie Hockey Europe počas majstrovstiev sveta v Kolíne nad Rýnom," povedal Řezníček.

Odohrá sa turnaj 3 na 3 každý s každým, zápasy potrvajú 2x15 minút a každé mužstvo bude mať tucet korčuliarov a dvoch brankárov. Tabuľka určí výsledné poradie po poslednom súboji, ktorý obstarajú slovenská a česká liga. Všetky kluby štyroch súťaží budú zastúpené aspoň jedným hráčom, maximálny počet cudzincov v jednotlivých výberoch je sedem. Termín je v čase konania zimných olympijských hier v Pjongčangu, takže k dispozícii nebudú všetci hokejisti.

"All Star akcie môžu byť vydarené len vtedy, ak do exhibície hráči dajú aj obrovské nasadenie a nezlomnú vôľu zvíťaziť. Myslím si, že o toto sa skutočne nemusíme báť, pretože tak ako medzi sebou radi súperia Česi a Slováci, takisto spoločne radi súperia Rakúšania a Nemci. Z geografického hľadiska a pohľadu zdravej rivality nám optimálne vyšla spolupráca našich štyroch líg a osobne verím, že si fanúšikovia kvalitného hokeja skutočne vychutnajú túto mimoriadnu exhibíciu," pokračoval šéf EBEL Christian Feichtinger. "Nakoľko spolupráca v rámci organizácie Hockey Europe funguje na vynikajúcej úrovni, spoločne sme na niekoľkých stretnutiach dohodli originálnu platformu tohto podujatia," dodal šéf DEL Gernot Tipcke.

Organizátori nachystali okrem hokejového aj sprievodný program. Začne sa o 13.00 h vo veľkej zóne pre priaznivcov pred zimným štadiónom. "Pre fanúšikov sme pripravili niekoľko sprievodných podujatí, bohatý kultúrny program, koncerty, súťaže a mnoho atrakcií," uzavrel Lintner.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Richard Lintner Jozef Řezníček Christian Feichtinger Gernot Tipcke

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA