Neymar si chváli spoluprácu hviezdneho trojzáprahu PSG: Je ľahké hrať so skvelými spoluhráčmi

Neymar (10) so spoluhráćmi oslavuje gól PSG
Neymar (10) so spoluhráćmi oslavuje gól PSG

PARÍŽ - Útočný trojzáprah Barcelony MSN je už minulosť, teraz je tu parížske MCN. Kylian Mbappé, Edinson Cavani a Neymar sa prvýkrát predviedli v Lige majstrov a Paríž Saint Germain priviedli k vysokému triumfu v B-skupine na pôde Celticu Glasgow 5:0.

Všetci traja členovia nového obávaného útočného záprahu sa presadili aj gólovo. Pre brazílsku superhviezdu Neymara i francúzskeho mladíka Mbappého, dvoch najdrahších hráčov futbalovej histórie, to boli premiérové zásahy v novom drese v LM. "Sme šťastní z výkonu i výsledku. Bolo to dobré víťazstvo, veľmi dôležité pre ďalší priebeh tejto súťaže i celej sezóny. Dobre si rozumieme v útoku, vždy je ľahšie hrať so skvelými spoluhráčmi, je to zábava a uľahčuje to prácu," povedal pre beIN SPORTS Neymar, ktorý dal päť gólov v piatich dueloch prebiehajúcej sezóny.

Uruguajský kanonier Cavani skóroval dokonca dvakrát a s 22 gólmi v 37 dueloch sa stal historicky najlepším strelcom PSG v súťažiach UEFA v histórii. "Myslím si, že sme hrali veľmi dobre, sústredili sme sa celých 90 minút a nie len v ofenzíve. Celý tím hral výborne. Sme veľmi radi, že sme získali tri body. Budeme pracovať na tom, aby sme sa ešte zlepšili," uviedol Cavani. O posledný zásah sa postaral domáci obranca Mikael Lustig, ktorý si strelil vlastný gól.

Paríž čaká veľmi ťažká previerka už v najbližšom zápase LM, keď sa 27. septembra stretne doma s Bayernom Mníchov.

 


Tagy: Neymar Paríž Saint Germain Edison Cavani Kylian Mbappé

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: BT Sport 3

DISKUSIA