VIDEO Nezhody v hokejovej lige? Lintner dal za výmenou názorov bodku

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA - Úroveň najvyššej hokejovej ligy na Slovensku po tom, ako jej začal šéfovať bývalý reprezentačný obranca Richard Lintner stúpla, zvýšil sa aj záujem fanúšikov o Tipsport Ligu. Nehrá sa trikrát do týždňa, hracie časy sa prispôsobili záujmu fanúšikov. Napriek tomu sa stále nájdu nespokojní.

Už niekoľko týždňov sa verejnosť nevie zjednotiť v názore, či treba obmedzovať počet cudzincov v lige. Stalo sa tak po tom, ako začal nový kouč Dukly Trenčín presviedčať o vlastnom názore. "S neobmedzeným počtom legionárov v najvyššej súťaži zásadne nesúhlasím. Som za tvrdé obmedzenie na minimálne množstvo. Slovenská extraliga by sa mala hrať so Slovákmi,“ tvrdí.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.
Opačný názor má riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner. Je striktne proti obmedzeniam. "Každý klub sa najskôr snaží dohodnúť so slovenskými hráčmi, ktorých dokáže v rámci možností nalákať. Následne klub vyhodnotí, že mu zostáva istý počet miest, ktoré potrebuje vyplniť. Manažéri klubov siahnu po kvalitných zahraničných hráčoch. Zahraničný hráč prináša vzor aj kvalitu, nemôže teda byť priemerný, ale musí byť lepší," povedal Lintner v magazíne Tempo v nás športovej televízie 213. Nad argumentmi, že cudzinci škodia našim hráčom, sa pousmeje.

"Počúvam, že prídu cudzinci, liga sa skvalitní a naši mladí nie sú tak dobrí, aby tam hrali. Sami počujete tú nesprávnosť úvahy," povedal s tým, že hrať majú najlepší a ak chcú hrať mladí, potrebujú kvalitu. Viac o téme povie Lintner vo vysielaní 213 vo štvrtok od 18:00 h.

Športová televízia 213 si pozvala do magazínu Tempo v nás Lintnera pri príležitosti dohody o vysielaní priamych prenosov piatkových zápasov z Tipsport Ligy, bonusových kôl a play out. Najbližšie odvysiela v piatok duel lídra s majstrom - Dukly Trenčín s Banskou Bysticou.


Tagy: Richard Lintner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, 213
Foto:
Ján Zemiar; Video: 213

DISKUSIA