Říha vie, čo je za streleckou impotenciou Slovana: Hlasy po piatej porážke v rade

Miloš Říha
Miloš Říha

ŠANGHAJ - Slovan Bratislava podľahol v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v čínskom Šanghaji domácemu tímu Červená hviezda Kchun-lun 0:2. Zverenci trénera Miloša Říhu pri výjazde za najvzdialenejšími súpermi v tejto nadnárodnej súťaži neuspeli ani v pondelok, keď prehrali s Admiralom Vladivostok 1:2 po samostatných nájazdoch. Slovan v stredu zaznamenal piatu prehru v rade, z desiatich tohtosezónnych duelov vyhral len dva.

Hlasy (zdroj: Championat.com, oficiálny web Slovana):

Miloš Říha (tréner Slovana): "Na tento duel sme sa svedomito pripravovali a chceli sme v ňom získať nejaký bodík. Po prvom inkasovanom góle sa však všetko rozpadlo. Domáci hrali veľmi umne. V tretej tretine sme poprehadzovali zloženie formácií, no pred bránkou súpera nám chýba potrebná agresivita. Práve preto dávame tak málo gólov."

Tomáš Voráček (obranca Slovana): "Na začiatku zápasu sme mali horší pohyb. Vedeli sme, že nás budú súperovi hráči dohrávať, mali sme s tým problémy. Ale väčší problém máme v zakončení. Potrebujeme zápas, kedy dáme nejaké góly spoza obrancu, aby sme sa mohli naštartovať. S jedným alebo dvoma gólmi sa ťažko vyhráva, my sme nedali ani jeden. Potrebujeme aj 'škaredé góly', ktoré sa počítajú."

Andrej Šťastný (útočník Slovana): "Bol to vyrovnaný zápas, mrzí ma gól do šatne. Súper potom využil presilovku piatich proti trom, my svoje šance nie. Šance si vytvoríme, ale nedokážeme ich premieňať. Dúfam, že toto prelomíme už v najbližšom zápase."


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava Červená hviezda Kchun-lun

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA