VIDEO Liverpool len remizoval so Sevillou: Firmino nepremenil penaltu!

Roberto FirminoRoberto Firmino Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Remízou 2:2 sa skončil v E-skupine duel skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 medzi FC Liverpool a FC Sevilla. Španielsky zástupca vyhrával už od 5. minúty zásluhou Wissama Ben Yeddera, ale zverenci trénera Jürgena Kloppa ešte do prestávky otočili. O vyrovnanie hostí sa postaral v 72. minúte Joaquin Correa.

Aj druhé stretnutie v "éčku" sa skončilo deľbou bodov, NK Maribor remizoval so Spartakom Moskva 1:1.V Maribore sa krátky čas nehralo, keďže svetlica zo sektoru fanúšikov hostí dopadla na hraciu plochu tesne vedľa nemeckého hlavného arbitra Deniza Aytekina.

Futbalisti RB Lipsko získali vo svojom historicky prvom zápase v pohárovej Európe bod za remízu 1:1 s AS Monaco. Za nemecký tím skóroval v 33. minúte Emil Forsberg, ale francúzsky majster odpovedal už o minútu neskôr Yourim Tielemansom. Porto zaznamenalo na úvod prehru, keď doma podľahlo v G-skupine Besiktasu Istanbul 1:3.

Konečné výsledky stredajších stretnutí 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:

E-skupina:

FC Liverpool (Angl.) - FC Sevilla (Šp.) 2:2 (2:1)
Góly: 21. Firmino, 37. Salah - 5. Ben Yedder, 72. J. Correa, ČK: 90.+ J. Gomez (Liverpool) po druhej ŽK, rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)
Zostavy:
Liverpool: Karius - Joe Gomez, Matip, Lovren, Alberto Moreno - Can (76. Coutinho), Henderson, Wijnaldum - Salah (89. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané (83. Sturridge)
Sevilla: Rico - Mercado, Pareja, Kjaer, Escudero - N'Zonzi, Banega, G. Pizzaro (45+. Sarabia) - Jesús Navas (83. Corchia), Ben Yedder (69. Muriel), Correa

NK Maribor (Slovin.) - Spartak Moskva (Rus.) 1:1 (0:0)
Góly: 85. Bohar - 59. Samedov, rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)
Zostavy:
Maribor: Handanovič - Milec, Rajčevič, Šuler, Viler - Kabha, Vrhovec (79. Pihler) - Bajde (69. M. Kramarič), Ahmedi (69. Mesanovič), Bohar - Tavares
Spartak Moskva: Rebrov - Bocchetti, Kutepov, Djikia - Eshchenko, Pašalič, Fernando, Glušakov (29. Samedov), Kombarov (90. Melgarejo) - Adriano, Promes (85. Popov)

G-skupina:

RB Lipsko (Nem.) - AS Monako (Fr.) 1:1 (1:1)
Góly: 33. Forsberg - 35. Tielemans, rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)
Zostavy:
Lipsko: Gulácsi - Klostermann, Orban, Upamecano, Halstenberg - Sabitzer, Demme, Ilsanker, Forsberg (63. Kampl) - Y. Poulsen (80. Augustin), Werner
Monako: Benaglio - A. Touré, Glik, Jemerson, Jorge - Fabinho, Moutinho - Sidibe (84. Ghezzal), Tielemans, Diakhaby (74. B. Keita) - Falcao (89. Carillo)

FC Porto (Portug.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:3 (1:2)
Góly: 21. Tošič (vlastný) - 13. Talisca, 28. Tosun, 86. Babel, rozhodoval: Anthony Taylor (Angl.)
Zostavy:
Porto: Casillas - Ricardo, Felipe, Marcano, Telles - Corona (46. André), O. Torres (46. Otavio), D. Pereira (83. Hernani), Brahimi - Marega, Soares
Besiktas: Fabricio - Adriano (87. Uysal), Pepe, Tošič, Erkin - Hutchinson, Ozyakup (65. Medel) - Quaresma (73. Negredo), Talisca, Babel - Tosun

Viac o téme: FC Liverpool FC Sevilla Roberto Firmino RB Lipsko
  • Zdroj: TASR, SITA