Definitívna bodka za Weissovou kauzou! Smiešny trest za frašku s nočnou jazdou

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss

BRATISLAVA - Šoférska kauza slovenského reprezentanta Vladimíra Weissa sa opäť dostáva do pozornosti. Nočné vyčíňanie v luxusnom vozidle nebude stáť hráča katarského klubu Al-Gharafa nič. Informuje o tom denník Pravda.

Smiešnu pokutu 50 eur by mal podľa denníka zaplatiť Weissov kamarát David B., ktorý mu v osudnú noc sedel na kolenách. Rozkaz uhradiť pokutu za porušenie dopravných predpisov vydal Okresný dopravný inšpektorát v Malackách. Medzi nimi je nepoužitie smeroviek, ktoré sa trestá 40 eurami, nepoužitie bezpečnostných pásov sankcionované 50 eurami a takmer trojnásobné prekročenie maximálneho počtu osôb v aute. V prípade viacerých priestupkov sa sankcie nesčítavajú, inšpektorát vymeral šoférovi pokutu iba za ten najzávažnejší.

Polícia zastavila Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo viac ako desať mladých ľudí. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Polícia ho v pondelok 3. októbra obvinila, a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia Weissovho obhajcu Juraja Kuráňa pre je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších troch výpovedí troch svedkov vyplýva, že hráč motorové vozidlo nešoféroval.


Tagy: Vladimír Weiss

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA