VIDEO Milánske AC rozhodlo expresne rýchlo: Stoch pri triumfe Slavie, Everton dostal lekciu

Felipe Pires a Alessio Romagnoli v súboji o loptuFelipe Pires a Alessio Romagnoli v súboji o loptu Zdroj: SITA

VIEDEŇ - Futbalisti AC Miláno vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2017/2018 dominantne. Vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny zvíťazili na trávniku Austrie Viedeň 5:1 aj vďaka hetriku Andreho Silvu. Sedemnásobný európsky šampión "vybavil" domácich už v 20. minúte, keď viedol 3:0.

Český majster Slavia Praha zdolal doma v Edene v A-skupine izraelský Maccabi Tel Aviv 1:0 gólom Tomáša Necida. V drese "zošívaných" odohral celý zápas slovenský stredopoliar Miroslav Stoch, jeho krajan a spoluhráč Jakub Hromada hral do 81. minúty.

Dánsky šampión FC Kodaň začal v F-skupine domácou bezgólovou remízou s Lokomotivom Moskva. V hre bolo v drese domácich slovenské duo Ján Greguš a Denis Vavro, obaja absolvovali celý súboj.

FC Everton, ktorý v 3. predkole vyradil MFK Ružomberok, padol na pôde talianskej Atalanty Bergamo 0:3 v E-skupine. Domáci viedli po prvom polčase 3:0 a anglický zástupca so súbojom nič neurobil ani vo zvyšnom čase.

Víťaz Českého pohára FC Zlín odštartoval domácou remízou 0:0 so Šerifom Tiraspoľ. V zlínskom drese absolvoval plnú minutáž slovenský obranca Róbert Matejov.

A-skupina:

Slavia Praha (ČR) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 1:0 (1:0)
Gól: 12. Necid, rozhodoval Schörgenhofer (Rak.)
Miroslav Stoch a Jakub Hromada (obaja Slavia) odohrali celý duel

FC Villarreal (Šp.) - FC Astana (Kaz.) 3:1 (1:0)
Góly: 16. Sansone, 75. Bakambu, 77. Čeryšev - 68. Logvinenko, rozhodoval Jovanovič (Srb.)

B-skupina:

Young Boys Bern (Švaj.) - Partizan Belehrad (Srb.) 1:1 (1:1)
Góly: 14. Fassnacht - 11. M. Jankovič, rozhodoval Kovács (Rum.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Skenderbeu Korce (Alb.) 3:1 (0:1)
Góly: 47. Sydorčuk, 50. Júnior Moraes, 65. Mbokani (11 m), rozhodoval: Vertenten (Belg.)

C-skupina:

Istanbul Basaksehir (Tur.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:0
rozhodoval: Johannesson (Švéd.)

TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) - Sporting Braga (Portug.) 1:2 (1:1)
Góly: 24. Wagner - 45.+ Joao Carlos, 50. D. Sousa, rozhodoval Madden (Škót.)

D-skupina:

HNK Rijeka (Chor.) - AEK Atény (Gréc.) 1:2 (1:1)
Góly: 29. Elez - 16. Mandalos, 62. Christodu, rozhodoval Beaton (Škót.)

Austria Viedeň (Rak.) - AC Miláno (Tal.) 1:5 (0:3)
Góly: 47. Borkovic - 10., 20. a 56. André Silva, 7: Calhanoglu, 63. Suso, rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

E-skupina:

Apollon Limassol (Cypr.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Sardinero - 53. Depay (z pok. kopu), rozhodoval Zelinka (ČR) - hralo sa v Nikózii

Atalanta Bergamo (Tal.) - FC Everton (Angl.) 3:0 (3:0)
Góly: 27. Masiello, 41. A. Gómez, 44. Cristante, rozhodoval Bezborodov (Rus.) - hralo sa v Reggio Emilia