Zmeny na poslednú chvíľu: Sagan svojmu tímu na majstrovstvách sveta nepomôže!

Peter Sagan je kľúčovou postavou tímu Bora-Hansgrohe
Peter Sagan je kľúčovou postavou tímu Bora-Hansgrohe

BERGEN - Zostava tímu Bora-Hansgrohe pre nedeľňajšiu časovku družstiev na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene bude napokon bez Slováka Petra Sagana. Pôvodne avizované informácie, že Sagan pomôže svojmu nemeckému tímu v boji o čo najlepší výsledok na 42,5 km dlhej trati, sa nenaplnili.

V tíme Bora-Hansgrohe sa v časovke predstavia špecialisti na túto disciplínu Poliak Maciej Bodnar a Čech Jan Bárta ako aj Lotyš Aleksejs Saramotinš, tiež Nemec Marcus Burghardt a Rakúšania Patrick Konrad a Lukas Pöstlberger. Informuje o tom tímový web.

"Sme hrdí na to, že sa prvýkrát zúčastníme na svetovom šampionáte v tímovej časovke ako družstvo WorldTour. Žiaľ, Peter Sagan nám nepomôže, keďže sa bude koncentrovať výlučne na preteky s hromadným štartom, kde prípadným tretím titulom môže prepísať históriu cyklistiky," uvádza sa na webe bora-hansgrohe.com.

Titul v časovke družstiev medzi mužmi na MS obhajuje Quick-Step Floors (vtedy ešte Etixx-QuickStep), strieborní boli pred rokom v katarskej Dauhe cyklisti tímu BMC Racing a bronz si vybojovali jazdci Orica-Scott (vtedy Orica-BikeExchange). Peter Sagan na tímovej časovke chýbal aj vlani, keďže jeho vtedajší zamestnávateľ Tinkoff tieto preteky na sklonku svojho pôsobenia v profipelotóne neobsadil.

Časovky družstiev žien a mužov sa zhodne budú jazdiť na 42,5 km a v nedeľu 17. 9. tradične otvoria program svetového šampionátu cyklistov na ceste v Bergene. Budú bez slovenského obsadenia. Najlepšie ženské tímy sa vydajú na trať o 12.05 h, muži prídu na rad o 15.35 h. Bývalý slovenský reprezentant Peter Velits, ktorý pred začiatkom tejto sezóny ukončil kariéru, je trojnásobným majstrom sveta v tímovej časovke z rokov 2012, 2013 a 2014.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook Bora-hansgrohe

DISKUSIA