Chvála z každej strany: Ján Laco prežíva skvelý úvod sezóny

Ján Laco
Ján Laco

CHOMUTOV – Hokejisti Chomutova vedú po štyroch odohraných kolách extraligu, keď ako jediní zatiaľ neprehrali. Veľkú zásluhu na to má slovenský brankár Ján Laco, ktorý odchytal všetky zápasy.

Momentálne má na svojom konte 245 odohraných minút s úspešnosťou nad 94 percent a priemerom 1,71 inkasovaných gólov na zápas. Lepšie štatistiky má iba Michael Petrásek z Litvínova. „Je iba štvrté kolo, ale sme radi, pretože body sa zbierajú ťažko. Sme vďační za každý bod vďační a musíme aj naďalej fungovať rovnako,“ poznamenal Laco po výhre 4:3 v predĺžení nad Jihlavou.

Na začiatku minulého ročníka udržali Piráti sériu šiestich vyhraných zápasov, ktorú ukončili až Pardubice. Teraz na ňu nadviazali. „Celkovo to bola dobrá príprava, druhý rok sme robili rovnaké veci, ktoré nám sedeli a tréneri to dobre načasovali. Na začiatku ligy máme dosť síl,“ povedal slovenský lapač striel.

V lanskej sezóne prešiel severočeský tím cez predkolo play-off až do semifinále a veľkú zásluhu mal na tom práve Lacko. Po letnej prestávke na svoje výkony nadväzuje. „Play-off bolo už veľmi dávno, je nová sezóna, takže idem od začiatku. Dúfam, že predĺžime dobré výkony čo najďalej. Som za ne veľmi rád,“ priznáva skúsený brankár.

Proti Dukle Jihlava si Chomutov vypracoval dvojgólové vedenie, ale v ďalšom priebehu zápasu oň prišiel. Jihlava duel otočila, ale Vladimír Růžička z trestného strieľania rýchlo vyrovnal. „Jihlava je mimoriadne húževnatá, dobre korčuľuje, s čím sme mali od začiatku trochu problém. Pre mňa to bol nepríjemný súper,“ priznal strieborný medailista z MS 2012.

Predĺženie zvládli Chomutovskí hráči lepšie a minútu pred koncom nadstaveného času rozhodli. „Nakoniec sme zápas dokázali zvládnuť, možno vďaka skúsenostiam,“ myslí si Laco. Jednotka „Pirátov“ si v zápase dvakrát potykala so šťastenou, keď súper nastrelil tyčku. „To k hokeju patrí, ľadári  dobre navŕtali bránky,“ hovoril s úsmevom na perách. „Musí sa veriť do poslednej sekundy, pokiaľ to rozhodca neútočí. Predĺženie 3 na 3 je vabank, útoky sa prelievajú z jednej strany na druhú a ako sa hovorí, smrdí to gólom,“ zakončil spokojný Laco.

 

 

 


Tagy: Ján Laco Piráti Chomutov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
hokejportal.cz

DISKUSIA