Za pol roka prepad do tenisového suterénu: Poľské médiá o jasnej dominancii Slovenska

Zľava: Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik, poľskí tenisti Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Mateusz Kowalczyk a Lukasz Kubot
Zľava: Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik, poľskí tenisti Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Mateusz Kowalczyk a Lukasz Kubot

VARŠAVA - Slovenskí tenisti sa aj v roku 2018 predstavia v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola play-off o udržanie sa v "druhej lige" totiž zvíťazili nad Poľskom 4:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone zdolal Kamila Majchrzaka hladko 6:1, 6:2, 6:4. V záverečnom singli zviťazil Jozef Kovalík nad Hubertom Hurkaczom 6:4, 7:5.

Ohlasy poľských médií na prehru 1:4 so Slovenskom v 2. kole play-off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov v Bratislave:  

Gazeta Wyborcza: "Poľský tenis je v tretej lige. Daviscupová družina v priebehu pol roka spadla do suterénu. Nepomohol jej ani wimbledonský deblový šampión Lukasz Kubot."

Przegląd Sportowy: "Poľsko vypadlo do 2. skupiny euro-africkej zóny a môže mať veľké problémy vrátiť sa späť. Bod Lukasza Kubota s Mateuszom Kowalczykom vo štvorhre neodvrátil prehru so Slovenskom."

Rzeczpospolita: "Poliaci zostúpili do 2. skupiny euro-africkej zóny. Rozhodujúci tretí bod pre Slovensko vybojoval Norbert Gombos, ktorý prevalcoval Kamila Majchrzaka."

Polskie Radio: "Opúšťame druhú daviscupovú ligu. Hladká prehra Kamila Majchrzaka so slovenskou jednotkou Norbertom Gombosom pochovala všetky poľské nádeje."

Pzt.pl: "Slovensko - Poľsko 4:1. Tím Miloslava Mečířa bol pre oslabenú poľskú družinu priveľkým sústom. Počkáme si, akého súpera nám v stredu prisúdi londýnsky žreb."


Tagy: Slovensko Poľsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA