Slovensko spoznalo okruh možných súperov: Pred daviscupovým žrebom medzi nasadeným kvartetom!

Nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř sa teší s členmi slovenského tímu po skončení štvrtého zápasu stretnutia Slovensko - Poľsko
Nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř sa teší s členmi slovenského tímu po skončení štvrtého zápasu stretnutia Slovensko - Poľsko

BRATISLAVA - Tenisoví reprezentanti Slovenska sa prostredníctvom minulotýždňového bratislavského víťazstva 4:1 nad Poliakmi v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára družstiev mužov zachránili v "II. lige" v rámci MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). V pondelok sa oficiálne dozvedeli, že aj ich sa bude týkať stredajší londýnsky žreb. Zároveň spoznali okruh možných súperov.

Slováci pôvodne na základe postavenia v daviscupovom renkingu krajín ITF boli tesne pod čiarou, ale aktualizované poradie k 18. septembru ich posunulo medzi nasadenú štvoricu k Česku, Rusku a Portugalsku. Ako súper prichádzajú do úvahy Bielorusko, Bosna a Hercgovina, JAR, Rakúsko, víťaz októbrového duelu Rumunsko - Izrael, Švédsko a Ukrajina.

Tím SR vzhľadom na "nepraktický" počet 11 účastníkov I. skupiny euroafrickej zóny 2018 s pravdepodobnosťou 25 % môže hrať 2. - 4. februára priamo v rozhodujúcom 2. kole nasledujúcej edície I. skupiny euroafrickej zóny s niekým z nenasadených. Presne to sa stalo tento rok a Slováci nečakane podľahli 1:3 Maďarom, medzičasom členom svetovej skupiny. Do úvahy však skôr - na 75 % - prichádza finálové 2. kolo až 6. - 8. apríla proti niektorému z postupujúcich nenasadených z prvého asociačného termínu.

ITF až v pondelok v rámci tlačovej správy oznámila, že bude môcť 20. septembra o 16.00 h SELČ v britskej metropole vyžrebovať aj "slovenskú" zónu. Vzhľadom na výsledky z predchádzajúceho týždňa bolo výsostne pravdepodobné, že sa to napokon stane. Do októbrového rozhodujúceho kola play-off o zotrvanie totiž spadli Rumunsko a Izrael, ktoré boli renkingovo príliš nízko na to, aby sa dal predpokladať ich posun nad čiaru. Pri žrebe sa teda bude dať použiť lomka.

Už známi a možní účastníci I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov a ich postavenie v renkingu krajín ITF k 18. septembru pred stredajším londýnskym žrebom:

Nasadení:
Česko 9.
Rusko 19.
SLOVENSKO 21.
Portugalsko 24.
---------------------
Nenasadení:
Bielorusko 25. - tím SR by hral doma
Ukrajina 28. - tím SR by hral doma
Švédsko 32. - tím SR by hral u súpera
Bosna a Hercegovina 35. - o výhode domáceho prostredia by rozhodol dodatočný žreb
Rakúsko 36. - tím SR by hral u súpera
Rumunsko 39. / Izrael 38. - tím SR by hral doma (Rumunsko) / tím SR by hral u súpera (Izrael)
JAR 40. - tím SR by hral doma


Tagy: Miloslav Mečíř Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA