Za týždeň dva skvelé prestupy: Ďalší Slovák zamieril do najlepšej ligy sveta!

Tomáš Urban
Tomáš Urban

EISENACH - Do najvyššej nemeckej hádzanárskej súťaže pribudol v krátkom čase druhý slovenský hádzanársky reprezentant.

Po Miroslavovi Volenticsovi (minulý pondelok sa stal hráčom HSG Wetzlar) si I. bundesligu zahrá aj Tomáš Urban, ktorý v utorok prestúpil z druholigového THSV Eisenach do Frisch Auf! Göppingen.

O transfere pravého krídelníka informoval na poludnie športový šéf Eisenachu Karsten Wöhler a vzápätí ho potvrdil aj klub z Göppingenu. Urban by mal už večer absolvovať prvý tréning s novými spoluhráčmi. "Rozhodnutie o jeho uvoľnení sa rodilo ťažko, ale rešpektovali sme hráčovo prianie," vysvetlil pre klubový web Wöhler.

Košický odchovanec pôsobil v Eisenachu od leta 2015, v úvodnej sezóne si v jeho drese zahral aj medzi nemeckou elitou. Aj po zostupe do II. ligy bol oporou mužstva, ktorému patrí aktuálne 13. priečka. "S mojou rodinou som tu strávil dva skvelé roky. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Špeciálne poďakovanie patrí fanúšikom ThSV. Nikdy nezabudnem, že som si mohol pred nimi zahrať," odkázal lúčiaci sa ľavák a vyjadril sa aj k novej "adrese" vo svojej hráčskej kariére. "Teším sa na nové úlohy v ďalšom tradičnom klube. Chcem sa chopiť šance znovu si zahrať v najvyššej súťaži a s tímom Frisch Auf! aj na medzinárodnej scéne," povedal T. Urban, ktorý si dal darček k svojim nedeľňajším 28. narodeninám.

Göppingen, ktorému aktuálne patrí v tabuľke I. bundesligy 14. pozícia, reagoval angažovaním Urbana na dlhodobý výpadok Antona Halena. Ten si zranil prsný sval a musel sa podrobiť operácii. Chýbať bude až do priebehu odvetnej časti. Navyše, k dispozícii nie je ani ďalší pravý krídelník Marco Rentschler. V prípade dotiahnutia potrebných administratívnych formalít by rodák z Košíc mohol premiéru v novom drese absolvovať vo štvrtok proti TBV Lemgo.

"Som rád, že predstavitelia klubu dokázali rýchlo zareagovať a nájsť dobré riešenie po výpadkoch Antona a Marca," tešil sa kouč Göppingenu Magnus Andersson z príchodu slovenskej posily, ktorá v uplynulej sezóne dosiahla v 36 súťažných dueloch 176 gólov za ThSV a patrila jej 19. priečka v poradí kanonierov.

Tomáš Urban pred príchodom do Eisenachu pôsobil od februára 2013 v Tatrane Prešov, kam prestúpil z maďarskej Tatabánye. V minulosti si šikovný krídelník zahral najvyššiu maďarskú súťaž okrem tímu Grundfos Tatabánya KC aj za majstrovský MKB Veszprém KC. Na Slovensku okrem Košíc a Prešova strieľal góly tiež za HC winLand Michalovce.


Tagy: Tomáš Urban THSV Eisenach Frisch Auf! Göppingen

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA