Hanebná návštevnosť na Slovane: Zatieňuje ho aj bratislavský rival v tretej lige!

Na snímke vľavo Filip Oršula (Slovan) a vpravo brankár Gerard Bieszczad (Michalovce)
Na snímke vľavo Filip Oršula (Slovan) a vpravo brankár Gerard Bieszczad (Michalovce)

BRATISLAVA - Zápas 9. kola Fortuna ligy medzi Slovanom Bratislava a MFK Zemplín Michalovce vzbudil pozornosť nie kvôli výsledku, ale prítomnosti resp. neprítomnosti fanúšikov v hľadisku. Na duel, v ktorom hralo mužstvo z hlavného mesta o prvé miesto v tabuľke, sa prišlo pozrieť iba 295 divákov.

Návštevnosť na Pasienkoch nie je priaznivá už dlhšiu dobu. Avšak utorkový večerný zápas bol extrémom. Bratislavský Slovan navyše hral dôležitý duel, v ktorom bojoval o prvé miesto v tabuľke. Michalovce porazili v upršanom počasí 3:1 a tak s 21 bodmi kraľuje slovenskej Fortuna lige.

S otázkou nízkej návštevnosti najslávnejšieho slovenského klubu sa Športky obrátili aj na Úniu ligových klubov. Na spomínanú tému sa vyjadril výkonný riaditeľ Michal Mertinyák. "Samozrejme, tento fakt nás mimoriadne mrzí. Zápasy na Pasienkoch už v predošlej sezóne mali žiaľ priemerné číslo pod 1000 fanúšikov.  Vnímame ho však aj v kontexte celkových čísiel návštevnosti, ktorá v tejto sezóne má pozitívny trend, keď priemerný nárast návštevnosti na zápas je viac ako 500 divákov. Zároveň je potrebné dodať, že Slovan má štandardne jednu z najvyšších priemerných návštev na jeho zápasoch na ihriskách súperov," povedal a dodal: "Svoju úlohu určite zohralo aj počasie a termín zápasu v strede týždňa, pričom zápas si fanúšikovia mohli pozrieť v priamom prenose nielen v televízii, ale aj na internete, čo mohlo pri známom stave infraštruktúry na pasienkoch zohrať svoju úlohu takisto."
 


Slovan zatieňuje v návštevnosti aj treťoligový klub


Ak sa pozrieme na návštevnosti na domácich stretnutiach, Slovan Bratislava niekedy prevyšuje aj niekdajší rival z najvyššej súťaže FC Petržalka Akadémia, ktorá momentálne hrá III. ligu. "Na naše domáce zápasy je v priemere zvedavých niečo okolo 700 divákov," povedal Športkám generálny manažér petržalského klubu Andrej Kalina.


 

Mestské derby už najbližší víkend


Práve v nedeľu 24.9. sa proti sebe postavia FC Petržalka Akadémia a Slovan Bratislava "B". Duel sa odohrá na ihrisku spoza Starého mosta a očakáva sa, že štadión bude praskať vo švíkoch. Ako prezradil generálny manažér klubu, účasť môže prevýšiť kapacitu samotného futbalového stánku. "Podľa našich informácií sa na zápas chystá veľký počet ľudí. Osobne si myslím, že môže prísť aj 1500 ľudí, čo by znamenalo, že je vypredané. Údajne sa chystajú aj fanúšikovia súpera, ktorí zápasy A-tímu na domácom ihrisku bojkotujú. Bol by som veľmi rád, ak by sme videli naozaj kvalitný futbalový zážitok, či už na ihrisku, alebo na tribúnach. Bezpečnostné opatrenia budú samozrejme prísnejšie ako počas iných zápasov," dodal Andrej Kalina.

Lístky na mestské derby si môžete zakúpiť TU!


 

Tagy: Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA