Dvaja elitní šprintéri spájajú sily: Na majstrovstvách by radi obrali Sagana o titul

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BERGEN - Ak sa vlani na cyklistickom svetovom šampionáte v katarskej Dauhe hovorilo o zlyhaní v komunikácii medzi elitnými nórskym cyklistami, v Bergene by sa to nemalo zopakovať. Alexander Kristoff a Edvald Boasson Hagen sa po šiestom, resp. siedmom mieste z Dauhy dušujú, že na domácej ceste v nedeľu urobia všetko preto, aby jeden z nich na konci 267,5 km dlhých pretekov s hromadným štartom zdvihol ruky nad hlavu na znak triumfu. Radi by nadviazali na rok 2010, keď ich krajan Thor Hushovd v austrálskom Geelongu finišoval najrýchlejšie zo všetkých a stal sa majstrom sveta.

"Máme plán, poznám ho veľmi dobre a podľa neho sa aj zariadime. Myslím si, že je dobrý a bude fungovať," povedal Alexander Kristoff, úradujúci majster Európy z Herningu a víťaz monumentálnych klasík Miláno - San Remo (2014) a Okolo Flámska (2015). "Podrobnosti vám však neprezradím, nie je to dobrá taktika," pokračoval Kristoff pred nórskymi médiami, cituje ho aj portál CyclingNews.

Kristoff pripomenul, že v auguste na ME v Dánsku nórska stratégia slávila úspech, keď sa stal majstrom Európy. "Pred rokom v Dauhe to príliš nefungovalo, ale na európskom šampionáte už áno a ľudia si na to zrejme ešte pamätajú. V Bergene budeme jednotní," ubezpečil nórsky tridsiatnik. Odmietol však prezradiť, kto bude lídrom tímu. Predbežný scenár pripúšťa viaceré možnosti. "Zariadime sa podľa vývoja pretekov a je možné, že aj obaja prídeme do cieľa v rovnakej skupine. Profil pretekov viac vyhovuje Edvaldovi ako mne, keďže je tam stúpanie, ale uvidíme... Tiež mám svoje ambície v dlhších jednorazových pretekoch," podotkol Kristoff.

Nórsko hostí svetový šampionát cestných cyklistov druhýkrát v histórii, predtým to bolo v Osle v roku 1993. Kristoff si však špeciálny tlak z toho vyplývajúci nepripúšťa. "Nemáme taký silný tím, ktorý by mohol určovať tempo pretekov. Máme síce deväť jazdcov, ale nie z elitnej kategórie pretekov WorldTour. Celkovo spolu s Edvaldom nepatríme medzi najväčších favoritov, čo je dobré. Myslím si, že v pelotóne budú silnejšie tímy ako ten náš. Chcem však dodať, že formu mám dobrú, čo dokazujú kvalitné časy v tréningových jazdách," dodal Kristoff. K dejisku šampionátu ešte poznamenal: "Bergen nie je moje rodné mesto, preto nepovažujem až za takú veľkú výhodu, že budeme v Nórsku. Nepoznám miestne cesty lepšie ako súperi. Samozrejme, na preteky sa teším a ak budeme spolupracovať, medaila je reálna."


Tagy: Alexander Kristoff Edvald Boasson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA