Z Londýna prišli nepríjemné správy: Dvojnásobný olympijský víťaz svojej vlasti nepomôže

Andy Murray
Andy Murray

LONDÝN - Britský nedávny líder svetového rebríčka tenistov vo dvojhre Andy Murray stále pokrivkáva, sotva bude hrať 2. - 4. februára v Španielsku v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2018 reprezentačných družstiev mužov. S informáciami bez akéhokoľvek citovaného potvrdenia vyrukoval web Daily Mail. Pridal správu, že tridsiatnik zo škótskeho Dunblane pobudol niekoľko hodín ako divák na turnaji ITF Futures mužov s dotáciou 15 000 USD na tvrdom povrchu v Roehamptone v Londýne.

Uvedený zdroj pripomenul, že Murray pre sužujúci ľavý bok asi už nadobro uzavrel svoju sezónu 2017. Ak rekonvalescencia pôjde dobre, zverenec Ivana Lendla a Jamieho Delgada sa na základe dohody s organizátormi vráti do diania od 2. januára v austrálskom Brisbane. Spomenutý daviscupový štart je nepravdepodobný z dôvodu, že prvý asociačný termín bude v týždni po melbournských grandslamových "hardových" Australian Open a Španieli si s veľkou pravdepodobnosťou vyberú antuku, pričom Murraymu zdravotne neprospievajú zmeny povrchov.

Dvojnásobný olympijský víťaz a držiteľ troch singlových titulov z Majors Andy Murray začiatkom tohto mesiaca v komuniké na facebooku uviedol, že svoje problémy s bedrami konzultoval s viacerými špecialistami a rozhodnutie predčasne uzavrieť súťažný ročník by podľa nich bolo z nadčasového hľadiska najvhodnejšie. Murray bude absentovať v Pekingu i Šanghaji a veľmi pravdepodobne aj vo Viedni a Paríži-Bercy. Napriek indispozícii plánuje absolvovať exhibičnú benefičnú akciu so Švajčiarom Rogerom Federerom 7. novembra v škótskom Glasgowe.

Murray 12. júla prehral s Američanom Samom Querreym vo štvrťfinále Wimbledonu na tráve v Londýne, neskôr sa odhlásil z Montrealu, Cincinnati aj newyorských US Open. V pondelok 21. augusta ho na čele singlového renkingu ATP vystriedal Španiel Rafael Nadal. Brit vo svojom prvom funkčnom období panoval 41 týždňov od 7. novembra 2016.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA