VIDEO Nečakaný návrat legendy: Bývalá česká hviezda sa znovu objaví na trávnikoch!

Pavel Nedvěd v drese národného mužstva
Pavel Nedvěd v drese národného mužstva

SKALNÁ - Počas úspešnej kariéry hral iba v dvoch krajinách – Česku a Taliansku. V roku 2009 odchádzal zo zelených pažití ako jeden z najlepších českých futbalistov histórie a vážia si ho nielen doma, ale tiež v Juventuse a Laziu Rím. Legendárny Pavel Nedvěd teraz hlási návrat a znovu si obuje kopačky.

Kto mal také šťastie a zlákal ho do svojich radov? Nejde o žiadny veľkoklub, ale Nedvěd si oblečie dres klubu, v ktorom futbalovo vyrástol – FK Skalná, sídliaci v dedine s menej ako 2 000 obyvateľmi. Skromné mužstvo to uviedlo prostredníctvom svojho Facebooku: „Držiteľ Zlatej lopty Pavel Nedvěd sa vracia po dlhých rokoch na miesto, kde futbalovo vyrastal. Po tvrdých, nekonečne dlhých a náročných jednaniach prebiehajúcich medzi najvyššími predstaviteľmi Skalnej a Juventusu sa podarilo angažovať Pavla Nedvěda,“ uvádza oficiálne stanovisko Skalnej.

Futbalový tím z Karlovarského kraja zaregistroval Nedvěda už na konci augusta. Kluby sa vzájomne dohodli na tom, že nebudú zverejňovať podmienky prestupu. Zatiaľ však nie je celkom jasné, kedy sa populárny vlasáč pripojí k novému mužstvu a kedy premiérovo zasiahne do diania na trávniku, pretože je pracovne vyťažený ako prezident Juventusu Turín.

Nedvěd má momentálne 45 rokov a dostáva šancu zahrať si s vlastným synom Pavlom Nedvědom juniorom. Skalná nastupuje v tzv. I. B. triede v Karlovarskom kraji. 


Tagy: Pavel Nedvéd FK Skalná

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR, Facebook/FK Skalná; Video: YouTube

DISKUSIA